YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici: 'Asgari ücretliden vergi almayacağız'
Destici: 'Asgari ücretliden vergi almayacağız'
31 Mayıs 2015 10:08
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Anadolu Meydanı'nda düzenlenen mitingde birlikte halkı selamladı. Mustafa Destici: ' Asgari ücretliden vergi almayacağız' dedi.

 Kamalak, yaptığı konuşmada, “Üretmeyen bir ekonomi milletine refah sağlamaz. Ben soruyorum iktidar sahiplerine hangi fabrikaları kurdunuz? Bu millet 74 yıl önce kendi uçağını yapmıştı, 55 yıl önce yüzde yüz yerli otomobilini kendisi üretmişti. Biz devrim otomobilini sadece bir yılda yaptık. Bunlar 13 yıldır sadece lafını ediyor. Biz büyük bir milletiz, çalışkan bir milletiz. Uçağı da otomobili de Allah'ın lütfu, inayetiyle yine yaparız. Hem de en iyisini yaparız" dedi.

“BEN LAFTA DEĞİL GERÇEKTEN BÜYÜK TÜRKİYE İSTİYORUM”
Başkanlık sistemine dair değerlendirmelerde bulunan Kamalak, "13 yıldır iktidardalar. Asgari ücreti iki katına çıkarmak istediler de parlamenter sistem mi mani oldu? İşçiye, memura, emekliye, bizim 1996'da yaptığımız gibi yüzde 50 zam vermek istediler de parlamenter sistem mi engelledi? Fabrika kurmak istediler de parlamenter sistem mi mani oldu? Yeter artık bu laflara karnım tok, ben lafta değil gerçekten büyük Türkiye istiyorum diyorsanız, haydi gel oyunu Saadet'e ver" şeklinde konuştu.

“AYASOFYA AÇILACAK VE ZİNCİRLER KIRILACAK”
Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise iktidar olduklarında Ayasofya'nın cami olarak açılacağını belirterek, "Ayasofya'yı özgürleştirecek. Ayasofya açılacak ve zincirler kırılacak. Milli İttifak'ın iktidarında bu olacak Allah'ın izniyle" dedi.
Milletin önüne güçlü bir iktidar alternatifi koyduklarını belirten Destici, “Biz kendi çıkarını ve parti çıkarını değil, her zaman ülke çıkarını, millet çıkarını, inançlarını öne koymuş bir siyasi hareketiz. Biz oy için değil, Allah'ın rızasını kazanmak için siyaset yapıyoruz. Bizim meselemiz ucuz siyaset, politika değildir. Biz bu ülkede adalet hakim olsun diye milli ittifakımızı kurduk. Biz siyaset kurumu, adalet kurumunu, yargıyı vesayet altına almasın, bağımsızlığına müdahale etmesin, herkes için adalet getirecek bir sistem için Milli İttifak'ı kurduk" şeklinde konuştu.

“ASGARİ ÜCRETİ BİN 500 TL YAPACAĞIZ”
Asgari ücreti bin 500 TL yapacaklarını söyleyen Destici, şöyle konuştu:
"Kredi kartı borcu, ev taksiti, okul taksiti olmayan, borcu olmayan Allah aşkına el kaldırsın. Bakın on binlerin içinde ya üç kişi ya beş kişi el kaldırıyor. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, milletin hali ortada, millet borç içinde. Bu milletin 75 milyonunun 50 milyonunu açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşamaya mahkum ettiniz. Şimdi biz diyoruz ki, ‘Asgari ücretliden vergi almayacağız, asgari ücreti bin 500 lira yapacağız.' Çatlasanız da patlasanız da asgari ücreti bin 500 lira yapacağız."  

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler