YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici: "ABD'ye nota vermesini bekliyoruz"
Destici: "ABD'ye nota vermesini bekliyoruz"
21 Aralık 2013 22:45
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin derhal Amerika büyükelçisini sınır dışı etmesini ve Amerika Birleşik Devletleri'ne nota vermesini bekliyoruz" dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Eğer Amerika Birleşik Devletleri büyükelçisi, AB ülkelerinin büyükelçilerini çağırıp onlara gazetelere yansıyan bu konuşmaları yapmışsa, düğmeye basıldığını söylemişse, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin derhal Amerika büyükelçisini sınır dışı etmesini ve Amerika Birleşik Devletleri'ne nota vermesini bekliyoruz" dedi.

Destici, Sivas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, BBP'nin Sivas'a 5 yılda çok büyük hizmetler yaptığını söyledi.

Hizmetlerinin devam edeceğini ve doğruyu söyleyenin yanında olacaklarını ifade eden Destici, bugüne kadar yanlışı yapanın yanında durmadıklarını, yanlışı yapanı korumadıklarını, bundan sonra da korumayacaklarını belirterek, "Sayın Başbakan'a, hükumete, AK Partili kardeşlerimize düşen, doğruca, dürüstçe ve dikçe 'yanlışa yanlış' diyebilmeleri ve yanlışları içlerinden temizleyip atmalarıdır" diye konuştu.

Destici, İstanbul merkezli operasyonla ilgili, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükumet üyelerinin dediği gibi 'operasyon, hükumete karşı değil de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı' yapılmışsa, bunların bir an önce açıklanmasını ve Türk milletinin gözlerinin önüne serilmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ile ilgili bugün bazı gazetelerde yer alan iddialara da değinen Destici, şöyle konuştu:

"Her ne kadar Amerika büyükelçisi bunu inkar etmiş olsa da hükümet, bu olayı son derece titiz bir şekilde araştırmalı. Eğer Amerika Birleşik Devletleri büyükelçisi, AB ülkelerinin büyükelçilerini çağırıp, onlara gazetelere yansıyan bu konuşmaları yapmışsa, düğmeye basıldığını söylemişse, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin derhal Amerika büyükelçisini sınır dışı etmesini ve Amerika Birleşik Devletleri'ne nota vermesini bekliyoruz. Onun için bu sürecin hiçbir şekilde üzerinin kapatılmaması lazım. Emniyette yapılan son değişiklikler, savcıların atanması milletimizde bu rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna müdahale edildiği algısı oluşturmuştur. Hükumetin bundan azami derecede uzak durması gerekmektedir. Eğer bugün sürdürülen soruşturma gerçek değilse bir iftiraysa zaten eninde sonunda gerçekler ortaya çıkacaktır."

Konuşmaların ardından, Destici, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve BBP'nin kurucu genel başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu, kültür merkezinin açılışını birlikte yaptı.

Açılışın ardından Azeri sanatçılar Alim Kasımov ve Fergana Kasımov konser verdi.

SELAMET
 // Nihat POLAT
Sayın DESTİCİ, Üstat N.Fazıl KISAKÜREĞİN mısralarındaki gibi: bu dava hor ve öksüz olmasın... Durmanız gereken yeri iyi bilirseniz bu millet kıymet şinastır sizi layık olduğunuz yere taşıyacaktır. Yeter ki siz doğru olduğunuzu bildiğiniz yolda sesiniz daha gür bir şekilde haykırın....
21 Aralık 2013 Cumartesi 21:27
SELAMET
 // Nihat POLAT
Merhum Muhsin YAZICIOĞLU, adam gibi adamdı. Vara yoğa değil; yanlışa muhalefet, doğruya destek veren tavrıyla olması gereken muhalefeti bize en iyi şekilde gösteren örnek timsali bir insandı. Ama olmadı. Aynı şer eksenleri karanlık bir girdap gibi onunda başını yedi. Allah (c.c.) rahmet eylesin. Tam da merhumun yokluğunu şu keşmekeşte hissederken partisinden cılız da olsa nihayet bir ses gelebildi. Ama yeterli değil... ...
21 Aralık 2013 Cumartesi 21:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler