YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Desteklemek için bir şartı var
Desteklemek için bir şartı var
05 Kasım 2010 17:00
Rahşan Ecevit: Ecevit'in çizgisinde olduğu sürece Kılıçdaroğlu'nu desteklerim

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, CHP'de yaşanan son olayları değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu'nu Ecevit'in çizgisinde olduğu sürece destekleyeceğini belirten Rahşan Ecevit, 'O çizgide mi?' sorusuna "Bunu daha bilmiyorum" karşılığını verdi.
       

Rahşan Ecevit, Bülent Ecevit'in ölüm yıl dönümü nedeniyle CHP'de düzenlenen anma etkinliklerine katılmak üzere evinden çıktı. Rahşan Ecevit çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Ecevit'in ölümünün 4. yıl dönümü hatırlatılması üzerine Rahşan Ecevit, "Bugün hayatta olsaydı bazı şeyler Türkiye'de biraz daha farklı olabilirdi." ifadesini kullandı.
       

Bülent Ecevit'i özlediğini belirten Rahşan Hanım, Ecevit'in hayatını yazmakla meşgul olduğunu ifade etti. Rahşan Hanım, "Onu yazmak zor oluyor. Hep geçmişi yaşamış oluyorum. Güzel şeyler de oluyor, kötü şeyler de oluyor. Güzel şeyler hep az olmuş, hep kötü şeyler olmuş diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.
 

CHP'de yaşanan son olayları ve çekişmeleri değerlendiren Rahşan Ecevit, partinin iç işlerine karışmak istemediğini söyledi. Ecevit şöyle devam etti: "Ama iç sorunlarını halletmeden bir parti dış sorunlara ağırlığını koyamaz ve başarılı olamaz." CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler