YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dersim'i bakın nasıl savundu!
"Tabanda ciddi bir sarsıntı meydana geldi"
Dersim'i bakın nasıl savundu!
30 Kasım 2009 / 12:25 Güncelleme: 30 Kasım 2009 / 12:29

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen’in Dersim katliamı sözlerini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “O dönem devrim koşulları vardı. Sadece bize özgü değil dünyada çok benzeri var’ diyerek savundu

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu Dersim katliamının Cumhuriyetin ilk yıllarında ‘devrim’ koşullarında meydana geldiğini söyleyerek “Dünyanın pek çok yerinde benzerleri” var” dedi. TBMM kürsüsünden Dersim katliamını demokratik açılıma örnek uygulama olarak gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in açıklamalarının tabanda ciddi sarsıntıya neden olduğunu söyledi. Bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu dersim’de binlerce sivilin öldürüldüğü katliamı şu sözlerle değerlendirdi:

TABANDA BÜYÜK SARSINTI VAR

“O olayları kendine özgü koşullarla değerlendirmek gerek. Cumhuriyetin ilk yıllarıdır. Bir devrim yaşanmış onun koşulları var.  Sadece bizim ülkemize özgü olan bir olay da değil, pek çok ülkede onun benzerleri var. O olayları günümüzdeki terör olayları ile kıyaslamanın doğru olmadığı ortadadır. Bu algı topluma farklı yansıdı, toplum reaksiyon gösterdi. Bizim doğal tabanımızda ciddi bir sarsıntı meydana geldi” dedi.

Star
 

İSTİFA EDECEK KADAR ONURLU OLSAN
 // ismet uçkun
ACIYARAK HAYRETLE İZLİYORUM BU SİYASET DENEN İLLETİ YAPANLARI....
30 Kasım 2009 13:09
Bellikki Çark Etdi
 // Fehmi Arvas
Sağı solu belli deyil bunların :Bir illeri Altı geri vay be !...
30 Kasım 2009 12:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler