YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Densiz, partiyi ikiye böldü'
CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu partiyi karıştırdı. CHP yönetimi Kaftancıoğlu’na sahip çıkarken, ulusalcılar tepki gösterdi. Ulusalcılar, Kılıçdaroğlu’nun Kaftancıoğlu tercihiyle HDP çizgisine iyice yakınlaştığını belirtiyor.
'Densiz, partiyi ikiye böldü'
16 Ocak 2018 / 08:37 Güncelleme: 16 Ocak 2018 / 13:31

Genel Merkez desteğiyle CHP İstanbul İl Başkanlığı koltuğuna oturan Canan Kaftancıoğlu’nun geçmişte attığı ‘tweet’ler hem kendi başını hem de genel merkezin başını ağrıttı. Kaftancıoğlu hakkında savcılık PKK ve DHKP-C propagandası, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını aşağılamak, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlarından soruşturma başlatırken, parti içinden de eleştiriler yükseliyor. CHP yönetimi Kaftancıoğlu’na sahip çıkarken, parti içindeki ulusalcıların tepkisi de gecikmedi. Ulusalcılar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu destekli Kaftancıoğlu’nun seçilmesi ile partinin kendi çizgisinden kayarak HDP çizgisine yaklaştığına dikkat çektiler.

YÖNETİM SAVUNDU

Kaftancıoğlu’na kendini siper eden ve arkasında duran Kılıçdaroğlu’na, parti yönetiminden de destek geldi. Kaftancıoğlu’na, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Sözcüsü Bülent Tezcan sahip çıktı. Paylaşımların bir kısmının ‘trollere’ ait olduğunu iddia eden Özel, “Canan Hanım hakkında trollerin paylaştığı tweetlerin ne kadarı kendisine aittir ne kadarı özel imalattır, onları Canan Hanım önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacak. 5-6 yıl öncesine dayanan birtakım eleştiriler var” dedi. Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ise, “Bizim bu saldırılara karşı herhangi bir biçimde geri adım atmamız, çekinmemiz, tereddüt etmemiz gibi bir durum söz konusu değildir. İstanbul il başkanımız da direnecek biz de direneceğiz. Bu tip saldırılar bizi korkutmayacak. Bu bir telaşın işaretidir. İstanbul’u alacağımızı görüyorlar, biliyorlar. CHP’deki o büyük coşkuyu görüyorlar” ifadelerini kullandı.

ULUSALCI KANATTA BÜYÜK RAHATSIZLIK

Geçmişte yaptığı skandal açıklamalarıyla gündemde olan ve PKK, DHKP-C propagandası yapmaktan hakkında işlem başlatılan Kaftancıoğlu’nun açıklamaları partide gerginliğe neden oldu. Sosyal medya üzerinden CHP tabanından tepki gelirken parti içindeki ulusalcılar da rahatsızlığını dillendirmeye başladı.

PARTİ GİDEREK HDP ÇİZGİSİNE YAKLAŞTI
Ulusalcılar, uzun süredir HDP’ye göz kırpan Kılıçdaroğlu’nun Kaftancıoğlu’nu seçtirmesiyle HDP çizgisine iyice yakınlaştığını belirtti. Kaftancıoğlu’nun HDP sözcüsü gibi açıklamalar yaptığını belirten ulusalcılar, il başkanı olmasının 2019’deki CHP-HDP birlikteliği için bir anlam içerdiğini kaydetti.
 

Kılıçdaroğlu arkasında

Tartışmalı geçen İstanbul kongresinde yarışan iki isim genel merkezi ikiye bölmüştü. Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, eski Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ve eski Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Kaftancıoğlu’nu desteklerken, Grup Başkanvekili Engin Altay, Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger’in ise Canpolat’ı desteklediği belirtiliyordu. Kılıçdaroğlu’nun desteklediği Kaftancıoğlu’nun kazanması partide tartışmalara neden oldu. Kaftancıoğlu, CHP’nin “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganını da eleştirmişti. Kaftancıoğlu hakkında PKK ve DHKP-C propagandası, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını aşağılamak, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlarından soruşturma başlatılmıştı.


ŞEHİTLERE TERÖRİST DEDİ

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini kınamayan Kaftancıoğlu, sokağa dökülüp vatanını korurken şehit olan vatandaşlara terörist imasında bulunmuş, darbe girişiminin ilk saatlerinde sosyal medyadan, ‘Alın size nur topu gibi bir mağduriyet daha’, ‘Tekbir getirerek, boğaz keserek mi demokrasi mücadelesi verilir. İnandığınız Allah’ınız sizin de belanızı versin’ şeklinde paylaşımlar yapmıştı. Kaftancıoğlu’nun PKK’nın uzantısı BDP ile ittifakı eleştiren CHP’lilere ‘gerzekler’ dediği de ortaya çıkmıştı. Kaftancıoğlu, PKK bağlantılarından dolayı gözaltına alınan HDP’lileri “Darbeler sabaha karşı yapılırdı değil mi? HDP vekillerinin vahşice gözaltına alınması parlamenter sistemin açıkça ilga edilmesidir” diye savunmuştu. Kaftancıoğlu, “Tarihte bugün, Ermeni soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz. 19.15 Taksim’de” mesajı ile Ermenilerin yıllardır sürdürdüğü yalanı savunurken, kendi milletine katil demekten çekinmemişti.

Yenişafak

 

ugur muş ihvana
 // hursit dilaver
pandispanya zangocu yakın zamanda ölecek diye hiç heveslenme. şimdi onun için aynen rockfellere yaptıkları gibi sıhhatlı sağlam bebelerin kanı ile bunun kanını falan değiştirip gençleştiriyorlar. ayrıca aşına dalak, mide, ciger gibi kısımları da gençlerden alıp buna takıyorlar. dolayısı ile rockfellerden tecrübe sahibi oldular. o herif 100e kadar mı ne yaşadı, ama bu zangoç efendi 200 yılı garantı edecekmiş. yeter ki, genç ve saglıklı bebelerin kanlarıyla kendi kanını değiştirsin.. ya işte böyle..YENİ BAŞKANA,BU ZANGOÇ EFENDİ HAYIR DUA GÖNDERİP TEBRİK ETTİ Mİ.. BİLEN VARSA YAZSIN....
16 Ocak 2018 Salı 15:18
chp bu
 // ugur muş
önceden saman altından götürüyordu ihanetini,şimdi aleni,zira onlara göre REIS büyük düşman kırmızı çizgilerini çoktan aştı,artık ülke rahmetli TÜRKEŞ in dediği gibi titredi ve kendine gelmeye başladı,chp cephesi panikte iktidar ümitleri hayale dönüştü,almanı fransızı amerikası şaşırdı kaldı,içeride ki piyonları topyekün sahaya saldılar,amerikada ki pensilvanya lı domuz bugün yarın geberir,artı film bitti,keşke fifi erken gebersede chp de ki aklı selim insanlar amerika da ahde vefa olmadığını kendilerini birer kaput gibi kullandığını anlasalar...
16 Ocak 2018 Salı 15:07
şimdi AKP düşünsün. gezideki platforma hesap bile soramadı.
 // hursit dilaver
ayrıca ikide bir demezler mi,aman efendim CHPnin ulusalcı ve atatürkçü kanadı bunlardan rahatsız.onlar gerçek CHPli..bu gidişe bir son verir falan..işte CHPyi tanımıyanlar hep böyle konuştular,hep yanıldılar.bu bayan tam bir CHPli ve onların atadan beri aradıkları biri. BİZİM AKPLİLERİN BAYKALA TEKLİF ETTİĞİ,MGKda SİZ DE OLUN TEKLİFİNİ,BAYKAL.suçunuza ortak olmam DİYE KABUL ETMEMİŞTİ.KEŞKE ETSEYDİ.KEMAL BEY BİLE MGKYA BU HANIMI GÖNDERİRDİ.İYİ DE OLURDU.ne yani,o gezi olaylarında ülke elden gidiyordu da MESAJ ALINDI diyerek sanki yumuşatma, alttan alma teklifi yaptılar da ne oldu.yaranabilindi mi.yooo..MESAJ ALINDIYSA,O 3. HAVALİMANI,3.KÖPRÜ,KANAL,AVRASYA TÜnelleri falan niye yapıldı....
16 Ocak 2018 Salı 14:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler