YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Densiz benzetme!
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, "Camiye ayakkabı ile giriliyor mu ki GATA'ya da türbanla girilsin." dedi.
Densiz benzetme!
06 Şubat 2010 / 18:25 Güncelleme: 06 Şubat 2010 / 18:26

Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Halkın Gündemi' isimli program öncesinde gazetecilere açıklama yapan Mustafa Akaydın, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) alınmamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü olduğu dönemde de başörtüsüne karşı yasakçı tutumlarıyla sık sık gündeme gelen Mustafa Akaydın siyasi parti lideri gibi konuştu. Akaydın, AK Parti'yi edebiyat yapmakla suçladı.
 

Türbana ilişkin son noktayı Danıştay ve Anayasa Mahkemesi'nin koyduğunu söyleyen CHP'li Akaydın, ordunun kurallarının olduğunu  ve kendisinin de yıllar önce kravatsız olduğu için ordu evine alınmadığını söyledi. "Ben de orduya alınmadım." diyen Akaydın, "Bu olaylardan dolayı ben askeriyeye küsmedim. Camiye ayakkabı ile girebiliyor muyuz? Nedir bu duygu sömürüsü. Bu suni gündemi ayakta tutmanın bir manası var mı?
 

Ordu demiş ki ben türbanı geleneksel Türk kadını örtüsü olarak kabul etmiyorum. Başörtülü olarak alabilirim ama türbanlı olarak alamam demiş. Olay bu kadar basit. Nedir bunu kaşıyıp da mağdur edebiyatı yapmak. Kadının başıyla kılıyla tüyüyle politika yapıp da oy avcılığı yapmaya kalkmak bunların hepsi ayıp şeylerdir." ifadelerini kullandı. CHA

CHP sosyal demokrat bir parti değildir.
 // ibrahim çelikoğlu
CHP sosyal kominist düzenin getirdiklerini kendilerinin kafalarına kazımış,demokrasi değil,tek parti.Laik devlet değil,din yassaklı,laik millet.Sosyal,hukuk değil diktatör,Anayasa üstü olan bir partidir.
Bunları kuvvet ve fırsat buldukça açıklamış,fakat Anayasaya aykırı olduğu için daima gizli kapaklı iş yürütmüşledir.Demokrasiye karşı çıkmalarıda bunun yüzündendir.Demokrasi yerleştiği taktirde dönüşün zor olacağı hesabını iyi biliyorlar....
07 Şubat 2010 12:45
bravoooo
 // murat çetin
Böylesine bir yorumu ancak chpli bir belediye başkanı yapabilirdi. Sen profesör Doktorsun öğrenci yetiştiriyorsun. Belediye başkanı oldun. Yazıklar olsun senin gibi başkana. İnsanlar evinede ayakkabı ile girmiyorlar. Artık sizin gibilerin devri bitti. Ne yazıkki sana oy verip belediye başkanı yapmışlar. GATA bizim vergilerimizle hizmet veriyor. Nasıl olurda benim anam bacım başörtüsünden dolayı ziyarete giremez. Müslüman bir ülkeyi bu hale getiren Ergenekonculardan b...
06 Şubat 2010 21:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler