YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Denizli'yi töhmet altında bırakamazlar"
"Denizli'yi töhmet altında bırakamazlar"
13 Kasım 2013 12:26
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, öğrenci evi tartışmalarına ilişkin, "Denizli'de saatlik kiraya verilen apartları İçişleri Bakanı açıklamalıdır. Buradan göreve davet ediyorum. Denizli'yi töhmet altında bırakamazlar" dedi.

Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, öğrenci evi tartışmasına değinerek, bu konuda Başbakan'ın, İçişleri Bakanı'nın, AK Parti Denizli milletvekillerinin farklı konuştuğunu iddia etti.

"Dokuz düzen dokuzu da farklı birşey söylüyor" ifadesini kullanan Ayhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in konuyla ilgili açıklamalarında Denizli EmniyetMüdürlüğü'nün hazırladığı rapordan bahsettiğini hatırlattı. Ayhan, şunları söyledi:

"Ben Denizli milletvekiliyim. Meclis'te grubu olan bir siyasi partinin de Genel Başkan yardımcısıyım. Hüseyin Çelik'in bildiği raporu ben de istiyorum. Buradan İçişleri Bakanı'na sesleniyorum; madem böyle bir rapor var, bu raporu görmek istiyorum. Ne yazıyor, ne ediyor bilmek istiyorum. Denizli ne içindeymiş, devletin güvenlik kuvvetleri bunu nasıl görüyormuş ben de öğrenmek istiyorum. Günlük, haftalık, aylık hatta saatlik kiralanan apartlardan söz ediliyor.Saatlik kiralanan apartlar hangisidir Bu raporda bu varsa bunu güvenlik kuvvetleri biliyor. Bunu Denizli'ye açıklamakzorundalar. Saatlik kiraya verilen apartları İçişleri Bakanı açıklamalıdır. Denizli'yi töhmet altında bırakamazlar. Daha önce sanayisi ve ihracatıyla konuşulan bir şehirdi, şimdi maalesef bu durumda. Bu tür hususlarlagörüşülüyor. Yazıktır, ayıptır, günahtır. Denizlili bu hale düşürülmez. Denizli'de ne varmış da ne gündeme gelmiş "

Ayhan, AK Parti'nin Sayıştay vasıtasıyla denetimden kaçtığını da ileri sürerek, artık bütçe ve kesin hesap tasarılarının görüşülmesinin bir anlamı kalmadığını savundu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler