YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Feneri Derneği, Baykal'a dava açtı
Deniz Feneri Derneği, Baykal'a dava açtı
Deniz Feneri Derneği, Baykal'a dava açtı
02 Mart 2009 / 20:11 Güncelleme: 02 Mart 2009 / 00:00

Deniz Feneri Derneği, uzunca bir süredir Almanya Deniz Feneri e.V. isimli dernekle ilgili iddiaları kullanarak, Türkiye Deniz Feneri’nin kişilik haklarına her fırsatta saldırıda bulunan Deniz Baykal’a Bir milyonluk tazminat davası açıyor.


Dava dilekçesi Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz ve derneğin avukatları tarafından yarın Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Hâkimliği’ne teslim edilecek.


Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz, çıkışta basın mensuplarına konuyla ilgili bir açıklama yaparak basın mensuplarının sorularını da cevaplayacak.


BAYKAL'IN KONUŞMASINA DA TEDBİR!


Deniz Feneri Derneği geçtiğimiz hafta da, kişilik haklarına her fırsatta saldırıda bulunan Deniz Baykal ve CHP’yi dava açıldığını duyurmuştu.


Derneğin açıklamasında," CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve Yöneticilerinin Deniz Feneri Derneği ismini doğrudan veya dolaylı olarak yolsuzluk, usulsüzlük gibi olumsuzlukla anmasının önlenmesi yolunda tedbir kararı verilmesi talep ediliyor." denildi.


23 Şubat 2009'da Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği’ne verilen dava dilekçesinde, Deniz Feneri Derneği’nin 1998 yılında insani yardım yapmak ve yoksullukla mücadele etmek için kurulmuş bir sivil toplum örgütü olduğu; 10 yılda hiçbir ayrım yapmaksızın 500.000 aileye, ortalama iki buçuk milyon kişiye yardım ulaştırdığına dikkat çekildi.


Dilekçede, Deniz Feneri yöneticileri tarafından daha önce de defaten açıklanan, Deniz Feneri Derneği ile Almanya’da hakkında dava açılan Deniz Feneri e.V. isimli derneğin farklı kuruluşlar olduğu, aralarında herhangi bir hukuki bağ olmadığı konusuna vurgu yapıldı. Bu durumun CHP Genel Başkanı ve Yöneticileri tarafından açıkça bilinmesine rağmen Deniz Feneri ismini karalamak için bilinçli olarak yanıltıcı açıklamalarda bulunduklarına dikkat çekildi.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler