YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Baykal'ın açıklamalarına ilk tepki HDP'den geldi
Deniz Baykal'ın açıklamalarına ilk tepki HDP'den geldi
10 Haziran 2015 15:19
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken Cumhurbaşkanı Erdoğanla görüşen Deniz Baykal'ın açıklamalarını değerlendirdi. Baluken, "Sayın Baykal'ın açıklamaları inandırıcı gelmedi" dedi.

Habertürk ekranlarında Haber Masasına konuk olan İdris Baluken, Cumhurbaşkanı ve Deniz Baykal arasındaki görüşmeyi değerlendirdi.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'den geldi. Baluken "Sayın Baykal'ın açıklamaları inandırıcı gelmedi" dedi.

İşte Baluken'in konuşmasından satırbaşları:

Bana çok inandırıcı gelmedi Sayın Baykal'ın açıklamaları. Baykal seçilmiş bir Meclis Başkanı değil, sadece Meclis’ in ilk oturumunu yönetme durumu söz konusu. Böylesi bir pozisyon için, Cumhurbaşkanının görüşmesi gibi bir teamül tanık olduğumuz şey değil.

Belli ki AKP ve CHP koalisyonunun yolunun döşenmesi açısından bazı kilit taşları yerleştirilmek isteniyor. Burada cumhurbaşkanının pozisyonu tabi son derece tartışmalı. CHP yönetiminin böyle bir pozisyona düşmesi büyük bir talihsizlik olmuştur. Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı gibi koalisyon çalışmalarıyla ilgili aktif rol alıyor. Açık şekilde anayasayı ihlal etmeye devam ediyor. Kendisinin koalisyon formülleriyle ilgili herhangi bir yetkisi yok.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler