YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Baykal'dan şok iddia
CHP lideri Deniz Baykal partisinin grup toplantısında, Arınç'a suikaste ilişkin "gerçek mi aranıyor yoksa bazı fırsatları elde etmek için kurgu mu yapılıyor" diye sordu
Deniz Baykal'dan şok iddia
12 Ocak 2010 / 15:05 Güncelleme: 12 Ocak 2010 / 15:17

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal partisinin grup toplantıısnda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İktidarı koploculukla suçlayan Ana muhalefet partisi lideri çok vahim de bir iddia attı ortaya...

Sigaraya yapılan zamları değerlendirerek konuşmasına başlayan Baykal, "Maliye Bakanlığı sigara firmalarını tehdit etti. Firmaların indirimine karşı bindirin fiyatları dedi. Böylece Türkiye'yi Amerikan sigara şirketlerine teslim etti. Bu kimin hükümetidir belli oldu." diye konuştu...

DENİZ FENERİ DAVASI

Türkiye'deki bakanlık Deniz Feneri davasında yolsuzluk tespit etti. 17 milyon, eski parayla 17 trilyon liranın yurtdışına gönderildiği anlaşılmış ve paranın nereye gittiği belirlenememiştir.

ÜMRANİYE BOMBALARI

Ergenekon davasının özünü oluşturan Ümraniye bombalarıyla ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. TÜBİTAK'a göre o baskında tutulan tutanak baskında değil, daha sonra oluşturulmuştur. Yani sahte bir tutanaktır.

YANGIN VAR

Başbakan verip veriştiriyor. Ne kurumlar arası çatışma diyor.... Biz değil Hasan Gerçeker kendisi söylüyor. Yargıda yangın var diyor. Daha Başbakanın bunu görmesi için ne denmesi gerekiyor... Bakıyoruz Başbakan anlamış mı yok yine anlamamış. 200 küsür hakim dinlediniz ne çıktı hiç bri şey. Ayrıca dinleme için kuvvetli şüphe gerekiyor. E böyle bir şyok ama dinleme yapılıyor.

YARGITAYDAKİ ATAMALAR BEKLİYOR

"34 Yargıtay'da üye atanması lazım milyonlarca insan mahkeme kapıısnda ama hala bekeniyor. Atama yapılmıyor... Yargıtay başkanı feryat ediyor. Gece gündüz çalışıyoruz diyor. Bir türlü atama yapılamıyor... Atamayı kim yapıyır HSYK, peki HSYK'nın gündemini kim belirliyor Adalet Bakanı ama bir türlü gündeme alınmıyor. Peki ne yapılıyor. Kulislerde pazarlık yapılıyor. Ciddi bir ihtiyaç olduğu halde Adalet Bakanının bunu gündeme almaması görevi kötüye kullanmaktır. Anayasal bir suçtur. Polemği bırakın Yargıtay üyelerini seçin"

Bize karşı psikolojik harekat var dieyn kim genelkurmay Başkanı yani saldırı var dedi. Kim yapıyor bunu, varsa neden var?

O BELGE NE OLDU?

Başbakan açık ol, tutarlı ol sözünün arkasında dur. Başbakan silahlı kuvvetlere dava açtı. Belge davası... O belge ne oldu? Fotokopi çıktı. Sonra 4 ay sonra gerçeği budur dendi. Belgeyi kim inceleyecek. Karardan bir hafta önce tayin edilen kadrolaşan kişiler. Oradan yarım yamalak bir karar çıktı. "Olabilir de olmayabilir de" Tamam oldu dediler. Ankara'daki mahkeme gönder ben de inceleyeyim, diğer kurumalara da inceletelim deniyor. Hayır bir türlü gelmiyor. Savcı o ıslak belgeyle tutuklansın diye mahkemeye başvurdu. Hakimler inceledi, hadi canım diyerek Çiçek'i saldılar elbirliğiyle...

O belgeyi gönderin incelensin diyoruz. "Gönderin bir de ben göreyim" diyor Ankara'daki mahkeme hayır bir türlü belge gelmiyor. Kim inceleyecekmiş. İstanbul Adli Tıp Kurumu... Bu kuurmun verdiği kararlar belli. Üzmez kararı, Cem Garipoğlu kararı...

KOZMİK ODA ARAMALARI

Kozmik odadaki soruşturma hala devam ediyor. Burada şu sorular akıllara geliyor

Biz gerçeğin peşindemiyiz yoksa kendimize göre fırsat mı yaratmaya çalışıyoruz. Acaba o suikast iddiası bir gerçek mi yoksa başka şeyler için ortaya atılan bir kurgu mu? Gözaltına alınan 8 kişi serbest bırakıldı, görevlerinin başındalar ama hala aramalar devam ediyor...

TSK'nın kalbine haftalardır bir ithamla saldırılıyor. Bu ithama muhatap olanlar bunu kaldırabilir ama Türk halkı bu ithamlardan rencide oluyor.

"Komutanını öldürme" ithamıyla kendini öldüren albayın vicdan azabıyla nasıl yaşıyorsunuz? Her şeye ipotek koyabilirsin ama o ipoteğe hayır diyecek birileri mutlaka çıkacaktır.

SON MODA DA BU

Diyorlar ki; "Türkiye değişim yaşanıyor, diktaya değil demokrasiye gidiliyor." Son moda bu!.. Bunlar demokrasiye gidişin aşamalarıymış. Demokrasiye gidişi yargı mı önlüyordu Allah aşkına!

ÇOCUK MU KANDIRIYORSUNUZ?

Dünyanın neresinde Türkiye'de bulunan dokunulmazlık hangi batı ülkesinde var hangi demokraside var... Demokrasiye doğru gidişi Yargıtay mı engelliyor, medya mı engel, hakimler mi engel... Hangisini susturursanız o ülke daha demokratik mi olacak?

Bir gazetenin genel yayın yönetmeninin görevden alınması gerektiğini Başbakan belirliyorsa bu demokrasi mi oluyor?

Hasan gerçeker'in "Yangın var sözleri" gazetelerin birinci sayfasında neden yer almıyor. Ben gazetecilere kızmıyorum. Kızmak için değil bir gerçeği tespit etmek için söylüyorum. Onlarda da suç yok yapamıyoruz, koyamıyoruz diyorlar ne  yapsınlar?

Muhalefet diktaya gidişin nedeni diyorlar. Bunu yıllardır söyleyen biziz. Şimdi ortaya çıkmış "muhalefet buna destek veriyor" Ah sevsinler canım, sevsinler!"

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Bunun çaresi nedir: "Millettir" Bir kez daha görüyor bir kez daha söylüyoruz. Bu gidişe millet dur demelidir. Türkiye'nin böyle bir noktaya geldiğini görüyoruz. Bir süredir Başbakan bu erken seçim nereden çıktı diye kıyameti koparıyor. Bu vatana ihanetteir diyor. Peki bu seçim sözü nerede çıktı. Siyasi partiler çıardı diyorsanız yanılıyorusunuz. Bu siyasi partinin söylemi değil milletin isteği, ihtiyacı... Yoksa siyasi partilerin bugüne kadr söylediği hangi söz gündem oldu. Bu milletin iradesidir. 

MİLLET SENİ İSTEMİYOR

Benim vaktim var diyor. Var ona kimsenin lafı yok ama millet böyle gitsin istemiyor, böyle yönetilmek istemiyor. İşte bu yüzden erken seçim sözü gündeme geliyor. İyi yönet kimse seçim demesin yönetemiyorsun, kurumları birbirine sokma, ülkeyi karıştırma...

KOMPLOCU İKTİDAR

Artık anlaşılmıştır ki Türkiye'nin sorunu muhalefet değil iktidardır. Artık anlaşılmıştır ki Türkiye'nni sorunu muhaleetin darbeci olması değil iktidarın komplocu olmasıdır. Yaşananlar göstermiştir ki komplocu bir iktidarla karşı karşıyayız.İktidar iddia ediyor, kıyameti koparıyor, bir şey çıkmıyor. Kimsenin darbe yapmak istediği yok, bunlar laf. Darbe lafı bir suçlama vesilesi olarak kullanıyor. Oraya girelim, buraya girelim... Aylarca hatta yıllarca neyle suçlandığını bile bilmeden milletin namuslu erkekleri hapis yatıyor....

ONUN AÇIKLAYAMADIKLARINI BEN AÇIKLIYORUM

"Bundan sonra ben para verip araştırma yaptırmayacağım" diyor. "Baykal zaten söylüyor. O ne söylüyorsa ikiyle çarpın" diyor... Arkadaşlar ben para verip araştırma yaptırtmıyorum. Ben Başbakanın yaptırıp açıklayamadığı araştırma sonuçlarını açıklıyorum sadece... Araştırmalar yüzde 30'un altına düştüğünü gösteriyor. Yüzde 47 ile başladı. 18 ayda yüzde  8,5 oy kaybetti. Asıl oy kaybı için nedenler şimdi başladı. AKP'liler tepki gösteriyor. Kürt açılımına destek yüzrde 20'lere inmiş. Senin söyleyemediğin gerçekler bunlar...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler