YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Baykal: MHP 2 milyon oyu o yüzden kaybetti
Çanakkale'de CHP'lilerle bir araya gelen Deniz Baykal, MHP'deki gelişmelere işaret ederek, MHP'nin AK Partili meclis başkanının seçilmesine yeşil ışık yakarak 2 milyon oy kaybettiğini söyledi.
Deniz Baykal: MHP 2 milyon oyu o yüzden kaybetti
05 Haziran 2016 / 17:47 Güncelleme: 05 Haziran 2016 / 17:48

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bir arkadaşının düğününe katılmak için gittiği Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde, belediye başkanını ziyaret etti. Baykal, ziyaretin ardından CHP Küçükkuyu Belde Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi.

"PARTİMİZDE BİRLİK VE BERABERLİK YOK"

Burada, bir partilinin "Partimizde birlik ve beraberlik yok. Ondan başarılı olamıyoruz" sözleri üzerine Baykal, "Bunları mesele etmeyin. Bahane aramayın. 

Partinin başarısı konusunda 'Partide tartışma var. Ondan başarılı olmuyor' demek doğru değildir. Herkes partilidir. 

Yanlış varsa o söylenmelidir. Bir yanlış varsa daha iyi aranmalıdır, bulunmalıdır, uygulanmalıdır. Bunlardan korkmamak lazım." diye konuştu.

MHP'DEN ÖRNEK VERDİ

Baykal, MHP'deki gelişmelere işaret ederek, şunları kaydetti: "Şimdi onlar da tartışıyor. O tartışmadan da iyi bir şey çıkabilir. 

Onlar için tartışmalar iyi mi? Partileri, haziran seçimlerinde parlamentoda, muhalefet çoğunluğu yakaladığı halde gitti. AK Partili bir meclis başkanının seçilmesine yeşil ışık yaktı, onun seçilmesini sağladı.

"2 MİLYON OYU AZALDI.."

Sonra kasımda seçim yapıldı. 2 milyon oyu azaldı. 80 milletvekili 40'a düştü. Şimdi bunun hesabını sormayacak mı onlar? Yanlış olur, yanlışta hesap sorulur ve her parti kendi doğrultusunu bulur, yolunda yürür."

 // Oguz
Kendi halinize bakmiyorsunuzda mhp' yimi sorguluyorsunuz?! MHP hic olmassa sizin gibi hdpkk ile kolkola olmadi, chpkk hdpkk ikinizde aynisiniz....
06 Haziran 2016 10:32
CHP cephesinde ve baykalda değişen bir şey yok.
 // hursit dilaver
baykal da olsa ,kafa CHP kafası. asla milletle uyuşmaz.terör başlamış, senin partrin HDP ile MHPyi ortak almak ister. hatta ruşvet olarak başbakanlık verir.akıl mı bu.. akıl tabi. alman ve amerikan aklı.seçimin hemen ertesi gun MHP ile göruşen istanbul amerikan konsoloslugundan önemli zatlaristedi. MHP bunu kabul etmedi, her şeye hayır dedi. HDP de baktı iktidar olamıyor, PKKya selam gönderdi ve terör başladı.ama kaset kumpasını bile 5 sene sonra anlıyan baykal bunu anlaması için 5 sene lazım....
05 Haziran 2016 Pazar 23:32
 // mustafa
chp yi kurtaracak formül geliştirmeye çalışıyor. deniz aga yakında elektro şok ile canlı kalacak partin.seni bile göz ardı etti. oy kaybına sebep olmasın diye seni tutuyorlar. yoksa sen de gidicisin....
05 Haziran 2016 22:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler