YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Baykal: 'Devlet içindeki mekanizmalar çalışmıyor'
Deniz Baykal: 'Devlet içindeki mekanizmalar çalışmıyor'
16 Şubat 2014 19:43
Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, devletin içindeki yetkili mekanizmaların çalışmadığını söyledi.

Baykal, seçim çalışmaları kapsamında Antalya’nın Korkuteli ilçesini ziyaret etti. Baykal’a, Antalya milletvekilleri Yıldıray Sapan, Arif Bulut ve Osman Kaptan eşlik etti. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Seçim Bürosu’nu ziyaret eden Baykal ve beraberindekiler, Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Belediye Başkanı adayı Hüseyin Çil ve Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe yöneticileri ve partililer tarafından karşılandı.

Yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Baykal, özellikle kadınların örgütlenmesi gerektiğini söyledi. Baykal, kazanılan her belediye seçiminde kadın çalışmasının, kadın örgütlenmesinin çok büyük rol oynadığını anlattı.

Partililerle birlikte Yelten, Yeşilyayla ve Büyükköy beldelerini gezen Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, vatandaşlarla sohbet etti.

İlk olarak 100 araçlık konvoyla Yelten beldesine giden Baykal, burada vatandaşlara seslendi.

Yelten beldesinde 17 Aralık soruşturması ve sonrasında yaşanan olaylara değinen Baykal, şunları söyledi: “Yaşanan olaylara devlet kendi içinden cevap vermeli. Ama devletin içindeki yetkili mekanizmalar maalesef gerekeni yapmıyor, yapamıyor. Olaylar örtbas ediliyor, ortaya çıkarılamıyor. Takip edecek olanlar görevden alınıyor. Savcılar, emniyet müdürleri oradan oraya sürülüyor. Devlet maalesef bu konuda kurumlarıyla, organlarıyla böyle bir manzara karşısında yapılması gerekeni yapmıyor.”

Yolsuzluk iddiaları nedeniyle dört bakanın istifa ettiğini hatırlatan Baykal, Bakanlar hakkında hazırlanan fezlekelerin halen Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gönderilmemesini eleştirdi. Olayın ardından tam olarak 3 ay geçmesine rağmen 3 aydır dosyanın Türkiye Büyük Millet Meclisine gelmediğini anlatan Baykal, "800 metrelik mesafeyi aşıp dosyayı meclise getirmediler” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında iki fezleke bulunduğunu vurgulayan Baykal, şöyle konuştu: “Adalet Bakanı ne yapıyor? Fezlekeli Adalet Bakanı’nın iş başında olduğu hükümet bu. Yargıya müdahale ediyor. Adalet Bakanı, adaleti önlemek için yargıya müdahale ediyor. Bu manzarayı Cumhurbaşkanı seyrediyor, Meclis seyrediyor. Yargının eli, kolu bağlı bir şey yapamıyor. Bu olay karşısında çare millettir. Bu mücadeleyi sahiplenelim. Artık kural, ahlak, din, iman, İslam hepsi bitmiş. Bunlara ’dur’ demek vicdanımızın borcudur. Bugün bunları uyarmayacağız da, ne zaman uyaracağız? Artık sizler bunlara gereken uyarıyı 30 Mart’taki seçimlerde vereceksiniz."

Baykal, seçim çalışmasında, Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Belediye Başkan adayı Hüseyin Çil için destek istedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler