YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dengir Mir Mehmet Fırat'tan patlamaya tepki
Dengir Mir Mehmet Fırat'tan patlamaya tepki
18 Mayıs 2015 12:12
HDP Mersin Milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, partisinin Mersin ve Adana'daki il başkanlıklarındaki patlamalarla ilgili konuştu.

HDP'nin Mersin ve Adana'daki bürolarında yaşanan patlamalara HDP cephesinden ilk tepki Mersin Milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat'tan geldi.

"PROVOKASYONA GELMEYECEĞİZ"

Fırat şunları söyledi: "Yapacakları tüm tahriklere provokasyonlara rağmen biz HDP olarak seçmen kitlemizle beraber soğukkanlılığımızı koruyacağız. Provokasyona gelmeyeceğiz. Dün Adana'da mitingimiz vardı, bugün de Mersin'de miting var. İkisinin aynı zamanda olması kesinlikle bir plan içerisinde yapıldığını gösteriyor.

"KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK"

Birçok yerde de bu saldırı tekrar ediyor. Bundan sonra da etmeyeceğini düşünmüyoruz, edebilir. HDP'nin ufukta görünen barajı aşmış olması korkusu birilerini korkutuyor. Ama korkunun da ecele faydası yok. Faili meçgul bir olay değil bana göre. Bu olayların tamamının arkasında devleti yöneten hükümetin olması gerekiyor. Çünkü temel görevi devletin, bireylerin ve kurumların can güvenliğini sağlayabilmektir. Sağlanmıyorsa bir de hedef gösteriyorsa suçları daha da katmerleşmiş olduğunu söyleyebilirim."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler