YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dengir Mir Mehmet Fırat: HDP'nin yüzde 15 oy alması reailte
AK Parti kurucularından eski milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Kanal A'da yayınlanan Türkiye'nin Seçimi programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Fırat, "HDP'nin yüzde 15 alacağı bir denklem değil bir realite" ifadelerini kullandı.
Dengir Mir Mehmet Fırat: HDP'nin yüzde 15 oy alması reailte
04 Mart 2015 / 08:19 Güncelleme: 04 Mart 2015 / 08:25

HDP Türkiye'deki partiler ne kadar demokratikse o  kadar demokratiktir. Çünkü bütün ısrarlarımıza rağmen TBMM gibi milletin temsilcilerini bağrında toplaması gereken bir kurum, eğer liderlerin iki dudağı arasında belirlenebiliyorsa, ona milletvekili değil liderin vekili demek lazım. TBMM'deki 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' vecizesi bana göre değiştirilmesi gerekir. Egemenlik kayıtsız şartsız  liderlere aittir denirse gerçeği daha iyi ifade eder. Bu nedir? Özellikle 1980 darbesinin Türkiye'ye getirmiş olduğu kötü hediyelerden birisisidir.

Diğeri de seçim kanunudur. HDP'de Türkiye partisi olduğu için orada da demokrasiden söz edebilmek çok mümkün olmaz bu sıcak buz aramaya benzer. Bu yapı içerisinde bu mümkün değil. Ancak HDP bugün demokrasiyi arama sevdasında olan ve bunu samimi olarak içselleştiren bir parti."

Ben ne Kandil'den ne de İmralı'dan icazet almadım

"Ben HDP'ye Genel Başkan Selahattin Bey'in inisiyatifi ile gittim. Beni Kandil'de İmralı'da ilgilendirmez. Ben legal bir siyasi partiye üye oldum. Ve o partinin genel başkanı büroma kadar gelerek beni partiye davet etti ve adaylık teklif etti. Onların arasında bir ilişki var mıdır yok mudur onun dışındayım. Ben kimseden icazet almadım. Oralara da gitmedim. Dolayısıyla ben ne HDP'den ne İmralı'dan ne Ahmet'ten ne Mehmet'ten icazet almadım ve müracaat etmedim."

HDP'nin yüzde 15 alması bir realite

"HDP'nin yüzde 15 alacağı bir denklem değil bir realite, Türkiye'de artık bir çok kişi şunun farkında. Bu bir siyasi parti seçimi değil. Rejim sorunudur. Böyle giderse hukuk devleti ortadan kalkar, dolayısıyla milyonlar, ben inanıyorum bunun tek çaresi olan HDP'ye oy verecektir. MHP ve CHP'nin yüzde 4 artması ya da azalması meclis aritmetiğini etkilemez. Bunu ancak HDP yapabilir."    

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

Hadi git işine.!!!
 // Abdullah
Yaw sen hem kendin uykudasın hem de başkalırını uykuda sanıyorsun veya uyutmaya çalışıyorsun, o dediğin parti barajı bile aşamayacak sen ne yapmaya çalışıyorsun biliyoruz da açık konuş herkes anlasın muhanet herif.!!!...
04 Mart 2015 Çarşamba 21:07
Cahş ve paralel kardeşliği
 // Ömer
Seyit Rıza'nın emanetine ihanet edenden ne eksiğin var senin beyaz Kürt? Hepiniz aynısınız. yüzde 15'i rakı şişesinde görürsün ancak....
04 Mart 2015 Çarşamba 10:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler