YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sokak eylemlerinin arkasında CHP var!"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CNR Fuar Merkezi'nde düzenlenen TÜMSİAD Uluslararası Kobi Şurası ve TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı'nın açlılışında konuştu.
"Sokak eylemlerinin arkasında CHP var!"
12 Eylül 2013 / 12:22 Güncelleme: 12 Eylül 2013 / 13:21

Başbakan Erdoğan, "Küçük azınlığın Türkiye'de kaos oluşturma girişimleri asla başarılı olamayacak. Bu ülkenin sahibi artık millettir" dedi.

Hukuk içinde özgürlüklere saygımız var

Başbakan Erdoğan, "Hukuk içinde özgürlüklere sınırsız saygımız var. Ama hukuk dışında başkalarının özgürlük alanlarına müdahale edilirse, tüm güvenlik güçlerimizle bizler de hukukun verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanırız" diye konuştu.

Türkiye'nin güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu bir ülke haline geldiğini ifade eden Erdoğan, "Küçük azınlığın Türkiye'de kaos oluşturma girişimleri asla başarılı olamayacak. Bu ülkenin sahibi artık millettir" dedi.

Demokratikleşme paketi haftaya açıklanacak

Erdoğan, "Dün saatlerce yeni demokratikleşme paketini arkadaşlarımızla müzakere ettik. İnşallah yarın akşam son maddeleri görüşüp bitireceğiz. Ondan sonra zannediyorum öbür hafta büyük ihtimalle geniş basın toplantısıyla demokratikleşme paketimizi açıklayacağım" diye konuştu.

Sorunları diyalogla çözeceğiz

Başbakan Erdoğan, "İnşallah bugünün sorunlarını da gelecekte yine istişareyle, diyalogla çözüme kavuşturacağız. 76 milyonun bir ve beraber yaşayabileceği, birbirinin hukukuna saygı duyacağı, birbirinin özgürlüklerine, birbirinin yaşam tarzlarına hürmet göstereceği bir Türkiye istiyor ve bunu inşa ediyoruz" dedi.

Suriye rejimi ölümlerin hesabını vermeli

Erdoğan, Suriye'deki olaylarla ilgili, "Biz de diyoruz ki ölüm, ölümdür. Kullanılan silah ne olursa olsun, ister kimyasal, ister diğer silah türleri olsun. Bunla da öldürüyorlarsa onla da öldürüyorlarsa, bunların hepsini aynı kategori üzerinden değerlendirmeliyiz. Suriye'nin insanlığa karşı bunun bedelini, bu rejimin bunun hesabını vermesi gerekir" diye konuştu.

Esed rejimi zaman kazanmaya devam ediyor

Başbakan Erdoğan, "Esed rejimi bugüne kadar hiç bir taahhüdünü yerine getirmemiş, verdiği sözlerin tamamını çiğnemiş ve bu yolla daha fazla katliam yapabilmek için zaman kazanmıştır, zaman kazanmaya devam ediyor" dedi.

Erdoğan, Suriye'deki kimyasal silahlarının denetlenmesi tartışmaları ile ilgili, "Kimyasal silahlar konusunda verilen sözlerin yerine getirileceğine kuşkuyla bakıyoruz" diye konuştu.

Sokak eylemlerinin arkasında CHP var

Ana muhalefete sesleniyorum. Suriye'de çocuklar katlediliyor, herşey yakılıp yıkılıyor, nerdesiniz. Reyhanlı'daki eylemleri gerçekleştirenler CHP'ye rehberlik edenlerdi. Sokak eylemlerinin arkasında da CHP ve bunlar var. Elimizde çok açık deliller var.

Sandıktan çıkamayacağını anlayanlar. Artık sokaktaki eylemlere sarılıyor. Sabredin 6 ay kaldı. Sokak eylemlerini CHP milletvekilleri körüklüyor. CHP genel başkanı da buna göz yumuyor. CHP'nin gözüğ dönmüş milletvekilleri polse taş atıyor.

CHP'nin de CHP'yi kukla haline getiren örgütlerinde şiddetine göz yummayacağız. Tek başımıza da kalsak mazlumun hakkını savunacağız. Kirli senaryolara aldırmadan yolumuza bakacağız.

AA

 

 

 

 

rica
 // yılmaz türk
suriye ırak mısır diye diye TÜRKİYEDEKİ yangını unuttunuz sayın BAŞBAKAN. Cumhuriyet tarihinin fuhuş patlaması var. ...
12 Eylül 2013 Perşembe 17:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler