YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demokrat Parti'de toplu istifa
Demokrat Parti (DP)'nin Bursa il ve ilçe örgütlerinde görev yapan 400 yönetici, Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH)'ne katılmak üzere partilerinden istifa etti.
Demokrat Parti'de toplu istifa
02 Aralık 2009 / 18:52 Güncelleme: 02 Aralık 2009 / 18:58

Mustafa Sarıgül'ün önümüzdeki cumartesi günü Bursa'da düzenleyeceği miting öncesinde, Demokrat Parti'de görev yapan 400 kişi partilerinden istifa ederek TDH'ye katıldı. İstifa edenler arasında, Anavatan Partisi-Demokrat Parti birleşmesi öncesinde Anavatan Partisi'nde görev yapan çok sayıda ilçe başkanı ile belediye meclis üyeleri de bulunuyor.

İstifalar nedeniyle Bursa'da düzenlenen basın toplantısında konuşan ve Türkiye Değişim Hareketi içerisinde yer alan Bursa eski milletvekili Feridun Pehlivan, Türkiye Değişim Hareketi'ne önümüzdeki günlerde daha büyük katılımların olacağını söyledi.

Pehlivan, "Türkiye Değişim Hareketi, her geçen gün daha geniş halk kitlelerini ve her siyasi düşünceden insanı bünyesine katarak, yeni bir iktidar alternatifi olarak gelişiyor." dedi.

Öte yandan Türkiye Değişim Hareketi adıyla partileşme çalışmalarını sürdüren Mustafa Sarıgül, 5 Aralık Cumartesi günü Bursa'da il merkezi açılışı yapacak. İstanbul ve çevre illerden de araç konvoylarının katılacağı açılışta Sarıgül, Bursa Şehreküstü Meydanı'nda toplanacak olan yurttaşlara hitap edecek.

eeee
 // ertan
sarıgül dp nin oylarının tümünü alsa % kaç oy ederki yani.sarıgül için esas sorun chp den nekadar seçmen alacağı ya da alamayacağı sorusu.ben sol kesimin aman oylar bölünmesin de yine biz istemiyerek te olsa baykalı seçelim mantığından(çıkmaz sokağından)
kurtulacaklarına %1 ihtimal veriyorum ya siz??...
02 Aralık 2009 21:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler