YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demokrasinin kamburu atıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 27 Nisan e-muhtırasının Genelkurmay'ın sayfasından kaldırılmasını değerlendirdi.
Demokrasinin kamburu atıldı
29 Ağustos 2011 / 23:58 Güncelleme: 30 Ağustos 2011 / 00:14

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Genelkurmay Başkanlığı'nın 27 Nisan tarihli açıklamasının internet sitesinden kaldırılmasıyla demokrasinin kamburunun atıldığını belirtti.

Bakan Yıldız, Kayseri'de yaptırılacak sağlık kompleksi alanında yaptığı inceleme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, Genelkurmay Başkanlığının 27 Nisan tarihli açıklamasının internet sitesinden kaldırıldığını hatırlatmaları üzerine Bakan Yıldız, bu durumun Türkiye'de normalleşme sürecinin devam ettiğini gösterdiğini ifade etti.

Türkiye'nin idari, iktisadi, askeri, ekonomik alanıyla ve bütün sektörleriyle beraber normalleşme sürecinin henüz bitmediğini daha önce söylediklerini hatırlatan Yıldız, ''Tabi ki 27 Nisan e-muhtırası Türkiye'nin demokratik yaşamında önemli badirelerden bir tanesiydi. İnternet ortamında hala bulunmuş olması demokrasinin bir kamburuydu. Şu anda, bu kambur atılmış oldu. Bu, yalnızca yazıdan değil, aynı zamanda gönüllerden de çıkarılmasının işaretidir. Türkiye'de demokrasiye, birlik ve beraberliğe olan inancın hiçbir sektör, hiçbir kurum ve kuruluş bunun istisnası değildir. Türkiye normalleşmesini tamamlıyor'' diye konuştu. AA


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler