YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Demokrasi ancak örgütlü toplumun güçlenmesiyle varolabilir"
"Demokrasi ancak örgütlü toplumun güçlenmesiyle varolabilir"
24 Aralık 2013 10:44
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, demokrasinin ancak toplumun güçlenmesiyle var olabileceğini bildirdi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, Genel Sekreteri İzzettin Alpergin ve Genel Örgütlenme Sekreteri Satı Burunucu Çalı ile Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı ve yönetim kurulu üyelerinin Akkaya'yi ziyaret ettiği belirtildi.

Erol ve Avcı'nın genel olarak kamu çalışanlarının, özelde ise yerel yönetimlerde çalışanların sorunlarını ve taleplerini dile getirdikleri belirtilen ziyarette, Akkaya ise parti olarak kamu çalışanlarının sorunlarına yönelik çalışmalar yaptıklarını anlattı.

İstanbul merkezli operasyona da değinen Akkaya, hükümetin birçok yolsuzluğu örtbas etmek için Sayıştay raporlarını TBMM'den kaçırmaya çalıştığını iddia etti.

Türkiye'de örgütlü toplumun zayıf olduğunu, sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin de siyasi iktidarın baskı ve tehditleri nedeniyle suskunlaştığını iddia eden Akkaya, ülkede demokrasinin ancak örgütlü toplumun güçlenmesiyle var olabileceğini vurguladı. Akkaya, sendika ve sivil toplum kuruluşlarından yaşananlara sessiz kalmamalarını da istedi.

 

AA

12:14
 // n.s
Chp siz gercekten insani dinden cikarirsiniz biz laik iz layik kalacagiz dediniz sonra ....cemaatinla gorusup oy istediniz...
24 Aralık 2013 12:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler