YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan üstü kapalı tehdit: Bu ateş her yeri yakar!
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş İdil'de yaptığı grup toplantısında üstü kapalı tehdit etti. Demirtaş, "Zannediyor musunuz ki Bodrum Cizre'ye çok uzak? Cizre yanarken Bodrum'daki mutlu olabilir mi" dedi.
Demirtaş'tan üstü kapalı tehdit: Bu ateş her yeri yakar!
11 Eylül 2015 / 11:24 Güncelleme: 11 Eylül 2015 / 11:34

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin İdil'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu..

BODRUM CİZRE'YE UZAK DEĞİL

Gündeme ilişkin konuşan Demirtaş, Cizre'de yaşanan olaylara da değinerek "Batı'da yaşayan kardeşim Cizre'ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Zannediyor musunuz ki Bodrum Cizre'ye çok uzak? Uzak değil. Her yer birbirine çok yakın. Cizre yanarken Bodrum'daki mutlu olabilir mi? Cizre yanarken İstanbul'daki, Edirne'deki sessiz kalırsa yarın kardeşlikten nasıl söz edecek?" diye konuştu.

Demirtaş'ın konuşmasından satır başları;

"BARIŞ ARAYIŞI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

"Hür ve kardeşçe yaşam konusunda ısrarlıyız. Şu esnaflarımızı yakanlara inanın barış nedir diye sorsanız, açıklayamazlar. Çünkü böyle bir dertleri olmadı. Çünkü hiçbir zaman özel TİM'leri tarafından köyleri basılmadı, çünkü hiçbir zaman bir gece evleri basılıp kaybedilmediler. İşkence tezgahlarındaki uygulamaları görmediler, yaşatmadılar. Allah yaşatmasın. Bu halk bunu gördü ve barış diyor. Korktuğu için barış demiyor. Barışın önemini bildiği için barış diyor. Biz de barış arayışı gerçekleştiriyoruz.

"BU ATEŞ HER YERİ YAKAR"

Bir acziyetten dolayı değil, korkudan değil, inandığımız barış diyoruz. Barış gelmezse ne kadar felaketin, bölgede yaşayan insanların başına geleceğini bildiğimiz için barış diyoruz. Batı'da yaşayan kardeşim Cizre'ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Zannediyor musunuz Bodrum Cizre'ye çok uzak. Cizre yanarken Bodrum'daki mutlu olabilir mi? İstanbul'daki sessiz kalırsa kardeşlikten nasıl söz edecek?

"GELECEĞİ KURTARMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Suriye böyle başladı, Irak böyle başladı. Halkının sesine kulak vermeyen kibirli burnu havada yöneticiler yüzünden bu hale geldi. Türkiye bunun kıyısında. 3 gündür Cizre'deki insanlarımız için uğraşmıyoruz, toplumun geleceğini kurtarmaya çalışıyoruz. Biz bunları yapmaya çalışırken hala Ankara'dan tehdit sesleri duyuyoruz.

"ÇİLLER'DEN DAHA SERT BİR POLİTİKAYLA SİLAHA SARILDINIZ"

Kolay günlerde barış demek, samimiyet açısından yeterli olmuyor. Sizler de samimiyseniz bu kanı bir durduralım. Operasyonlar son terörist kalıncaya kadar devam edecek demek yerine 2 yıl önce verdiğiniz sözleri hatırlayın: bu işin silahla çözülmeyeceğini gördük demiştiniz. Şimdi Çiller'den daha sert bir politikayla silaha sarıldınız.

İNSANLARIN DAĞA ÇIKMASI BİZİM SUÇUMUZ MU?

İnsanların dağa çıkması bizim suçumuz mu? Bizim hatamız mı? Sıkı yönetim ve olağanüstü hal. Cizre'de olan da bu işte. Bizim çocukluğumuzda da böyleydi. Yaşamımızın tamamı olağanüstü hal içinde geçti.

Şimdi samimiyetimle söylüyorum 9 gündür gönderdiğiniz ozel harekatçıların yaptığını 30 gündür PKK Cizre'de yapamamıştır. Şu geceleri çıkıp tankla evleri tarayan, anonslarla millete hakaret eden Özel Harekatçılar. Ben savcı olsam hepsini tutuklar içeri atardım. Gerçekten de PKK'ya yardım etmek istiyorsanız her yerde sokağa çıkma yasağı ilan edin. Çocukları kadınları öldürün, ambulanslara ateş açın..

 

gel benim deiz yatağımla güneşlen bari bodrumda..
 // hursit dilaver
ya gel sana bir türlü kullanamadığım sarı renkli, yatak kısmı hava bombeli, gayet güzel deniz yatağım var. onu da çalıştığım alanya otelinde bir rus bırakmıştı ondan almıştım. gel sana onu vereyim de şu pastırma yazında bodrumda biraz güneşlen..güneşlen de, aklın başına gelsin....
11 Eylül 2015 Cuma 22:21
 // fatih
Senin it gibi bağırdığın günleri de gösterecektir inşallah Rabbim. Yolun sonuna geliyorsun, son çırpınışların bunlar......
11 Eylül 2015 Cuma 17:34
 // Kaan
He soyunuz kurusun inşallah...
11 Eylül 2015 17:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler