YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan tahriklere gelmeyin mesajı
Demirtaş'tan tahriklere gelmeyin mesajı
30 Nisan 2015 19:42
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Tahriklere gelmeyin, sizi tahrik etmeye çalışıyorlar. Gülüp geçin, tahriklere gelmeyin, 7 Haziran'ı bekleyin" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Tahriklere gelmeyin, sizi tahrik etmeye çalışıyorlar. Gülüp geçin, tahriklere gelmeyin, 7 Haziran'ı bekleyin" dedi.

Demirtaş, Sultanbeyli ilçesinde partisince düzenlenen mitingde, 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde sadece meclise girecek milletvekillerinin seçilmeyeceğini, aynı zamanda ülkenin iki çizgisinin de belirleneceğini ifade etti.

HDP'nin barajı aşmaması için devletin imkanlarının kullanıldığını iddia eden Demirtaş, şöyle konuştu:

"Her şeyden önce biz kendi payımıza düşen hazine ve sizlerin vergileriyle Cumhurbaşkanlığı kasasına doldurulan paraların AKP için harcanmasını kabul etmiyoruz. Haram olsun. Başbakan devlet bütçesinden, valilikler ve kaymakamlar, devletin bütün imkanları, otobüsleri AKP'nin elinde. Gece gündüz oy topluyorlar. HDP'yi engellemek için bütün imkanları seferber ediyorlar."

Demirtaş, HDP'nin seçim bürolarına yapılan saldırıları kınadı. Partisinin herkese barış eli uzattığını, hiç kimsenin saldırılarla HDP'yi yıldıramayacağını belirten Demirtaş, şöyle konuştu:

"Sadece bir hafta içerisinde 10 HDP seçim bürosu saldırıya uğradı, yakıldı, yıkıldı, kurşunlandı. Dün Uşak'ta yaşananları gördünüz. Arkadaşlarımız barış ve kardeşlik eli uzatıyorlar. Polisin gözleri önünde HDP'liler linç edilmek isteniyor, valilik, emniyet izliyor. HDP'ye barajı aştırmamak için çalışıyorlar. Aşarsa sultanın sarayı sallanacak korkusu var. Ben sizlere şunu söylüyorum. Asla ve asla bu tür provokasyonlara gelmeyin. Siz gerektiği yerde rakip, partinin bayrağını asacak elemanı yoksa siz onlara yardım edin. Onlar assın ama çok sabırlı, dikkatli olmamız lazım. AKP'nin teşkilatlarından sorumlu Genel Başkanı açıkça hakaretler savuruyor. Tahriklere gelmeyin, sizi tahrik etmeye çalışıyorlar. Gülüp geçin, tahriklere gelmeyin, 7 Haziran'ı bekleyin. Bütün yaptıklarını Ağrı'nın, Diyadin'nin hesabını sandıkta soracağız. Sandık açıldığında neye uğradıklarını şaşıracaklar."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler