YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan skandal açıklama: PKK'lıları ihbar etmeyin
Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara yerlerini veya kimliklerini bildirenlere para ödülü verilmesine HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tepki gösterdi.
Demirtaş'tan skandal açıklama: PKK'lıları ihbar etmeyin
31 Ağustos 2015 / 16:00 Güncelleme: 31 Ağustos 2015 / 16:10

Resmi Gazete’de yayınlanan ve teröristlerin yakalanmasına öngörülen ödüllerle ilgili Brüksel'de konuşan Demirtaş, “Türkiye Cumhuriyeti ordusu NATO’nun en büyük ordusu, yanılmıyorsam Dünya’nın da en büyük 3’üncü ordusudur. Polis teşkilatı da en büyük teşkilatlardan biri.

Milli İstihbarat, Jandarma İstihbarat ve Emniyet İstihbarat birimleri var. Böylesine büyük olduğunu söyleyen bir devlet, güçlü olduğunu belirten bir hükümet, nasıl bütün bu güçlere rağmen çaresiz kalıyor da, ispiyonculuktan medet umuyor.” diyerek tepkide bulundu.

"İHBAR ETMEK ONURSUZLUKTUR"

"Benim bütün yurttaşlarıma tavsiyem sakın ola ki para için komşularınızı ihbar etmeyin. İspiyonculuk onursuzluktur. Suçla mücadele başka bir şeydir. Yurttaşını ihbarcılığa, onursuzluğa teşvik etmek başka bir şeydir. 'Size para vereceğim, mahallenizdekileri ispiyon edin' demek onursuzluğa teşviktir çünkü sizin ispiyonladığınız insan gerçekten öyle mi değil mi bilemezsiniz. Onun başına gelecek her şeyden siz sorumlu olursunuz. Toplum bir anda birbirine güvenmeyen, komşuluk ilişkilerinin inanılmaz dejenere olduğu, güvensizliğin hakim olduğu, birbirine insanların düşman haline getirildiği bir durum, kaos ortaya çıkabilir. Para için insanlarımız birbirini satmamalıdır. Bu çağrıya insanlarımız elinin tersiyle cevap vermelidir."

rs1-426.jpg

...
 // ...
seni başkan yaptırmayacaz derken aklın nerdeydi selo simdi şöyle dinle sizi ihpar edecez sizi ihpar edecez...
31 Ağustos 2015 23:19
niye ki
 // doğan Öztaş
Domuzları ihbar etmek niye onursusluki ha dağdaki haban domuzları ,meclisteki 80 evcil domuzları aradaki fark ne ki domuz domuzdur. Nokta...
31 Ağustos 2015 22:35
senin gibi
 // Muhafız
Ulan şerefsiz;çoluk çocuk demeden insanları hunharca katledenleri bildirmek,yerini söylemek neden onursuzluk olsun?,6-7 Ekim olaylarında hunharca öldürülen başta Yasin Börü olmak üzere çocukları ve 53 insanı vahşice katleden şerefsizlerin yerini bildirmemek,söylememek asıl şerefsizliktir,onursuzluktur.Senin gibi insanları vahşice katleden,acımasızca öldüren terör örgütüne yalakalık yapan densizleri en ufak dikkate almamak gerekir.Terör örgütü pkk'nın yaltakçılığını yapmaktan vazgeç,yoksa...!!!...
31 Ağustos 2015 Pazartesi 21:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler