YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan "silah bırakma" mesajı
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, hükümetin PKK'ya yaptığı silah bırakma çağrısının başarılması imkansız olduğunu söyledi. Çözüm süreci konusunda ise "durgunlaşmış olması bittiği anlamına gelmez" dedi.
Demirtaş'tan "silah bırakma" mesajı
30 Temmuz 2015 / 12:00 Güncelleme: 30 Temmuz 2015 / 19:10

PKK'ya yapılan silahsızlanma çağrısının tek taraflı ve erişilmesi imkansız bir durum olduğunu belirten Demirtaş, çözüm sürecinin gerginlik yüzünden durduğunu fakat bu durumun çözüm süreci bittiği anlamına gelmediğini söyledi.

Demirtaş, hükümetin düşmanlıkları bitirmek adına ortak bir çağrı yapmasını ve PKK'nında bu çağrıya olumlu yanıt vermesi gerektiğini belirtti.

"Yeniden müzakerelere dönebilmeli"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Reuters'a önemli açıklamalarda bulundu.

Demirtaş, Çözüm Süreci'ne yönelik değerlendirmelerde bulurken, "Çözüm Süreci zaman zaman duraksamalar, gerilemeler ve gerilimlerle tıkanabilir ama biz şu anda içinde bulunulan vahim durumun sürecin bittiği gibi yorumlanmaması gerektiği kanaatindeyiz. Bir an önce çatışmasızlık hali sağlanmalı ve yeniden müzakerelere dönebilmenin güven koşulları yaratılmalı" dedi.

Demirtaş, bundaki tek sorumluluğun AK Parti'de olmadığını çünkü AK Parti'nin artık tek başına iktidarda bulunmadığını belirterek, şunları kaydetti: "İlk yapılması gereken iki tarafından da ellerini tetiklerden çekmesi. Parlamento bir bütün olarak sorumluluk almalı ve PKK bütün bu olup bitenlerle ilgili karşılıklı yapılan eylemsizlik çağrılarına olumlu yanıt verecek iyi bir değerlendirmeyi mutlaka yapmalı."

 // mercek
Senin bıraktırmanı bekleyen kim
birde kendini adam yerine koyupta konuşman yokmu
Elinden gelse pkk ya uçak tank füze verirsin bu saatten sonra hangi enayi hangi kehriz hangi salak hangi mıoloz hangi dunkof senden insanlık bekler varsa böyle bir manyak tımar haneye kapatmak lazım gerisi fasa fiso.......
30 Temmuz 2015 15:51
hooşşt
 // Kara Murat
köpek...
30 Temmuz 2015 Perşembe 15:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler