YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan savcılara: Davetiye göndermeyin, gelmeyeceğiz
Demirtaş'tan savcılara: Davetiye göndermeyin, gelmeyeceğiz
20 Haziran 2016 11:57
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılması ile haklarındaki dosyaların savcılığa intikal ettirilmesi üzerine konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Antalya il başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılması ile haklarındaki dosyaların savcılığa intikal ettirildiğini hatırlattı.

"Ben savcılara çağrı yapıyorum. Bize davetiye falan göndermeyin kardeşim. Gelmeyeceğiz. Götürecekseniz bizi zorla götüreceksiniz" diyen Demirtaş şunları söyledi:

"Kendi ayağımızla gelip size ifade vermeyeceğiz. Yargıya saygısızlığımızdan değil, ortada saygı duyulacak bir yargı olmadığındandır. AKP’nin hukuk komisyonlarına gidip ne ifade vereceğiz. AKP’den emir alan mahkemelere neyin ifadesini vereceğiz.

Tek bir milletvekiline dokunulduğu anda meydanlar, alanlar sizin için meşrudur. Protesto hakkı anayasal bir haktır. İradenize her yerde sahip çıkmalısınız.

Dokunulan sizin iradenizdir. Benim değil. Kararlı bir şekilde geri adım atmayın. Üstünüze gelecekler. Bunlar üst akılın oyunudur falan filan diyecekler. Saraydaki ayak seslerinizden camlarının titrediğini görünce korkacak ve daha fazla saldırın diyecek. Geri adım atmayın. Gün öyle bir gündür."

 // mustafa
kaç okka var selo ?
ancak bu sefer devlete sökmez...
20 Haziran 2016 18:08
amaçları belli ama
 // muammer bekaroğlu
ben 90 lı yılları bildiğim için acaba diyorum bu oduntaş 90 lı yıllarımı özledi,hani evlerden alınarak kezzap kuyularına atılan garipler gibi bunlar onumu bekliyorlar yoksa abd ve alman abileri gelipde onlarımı kurtaracak,boşuna konuşma zavallı taş kafalı kendini bir şey zannetme senin gibileri çok gördü bu devlet angutluk yapma ...
20 Haziran 2016 Pazartesi 15:29
Siz
 // uykucu
Hangi dilden anlarsaniz, biz onunla muamele ederiz....
20 Haziran 2016 Pazartesi 14:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler