YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan PKK'ya üstü kapalı çağrı
17 şehit ve onlarca yakılan araç sonrasında HDP Eş Genelbaşkanı Selahattin Demirtaş'tan PKK'ya yönelik üstü kapalı çağrı geldi.
Demirtaş'tan PKK'ya üstü kapalı çağrı
31 Temmuz 2015 / 10:16 Güncelleme: 31 Temmuz 2015 / 10:55

Şanlıurfa Suruç'ta meydana gelen patlama sonrasında yaptığı tehditkar açıklamalar ve çağrılar ile yangına benzinle giden HDP Eş Genelbaşkanı Selahattin Demirtaş, terör örgütü PKK tarafından ardı ardına yapılan hain saldırılarda şehit düşen 17 polis ve asker ile onlarca yakılan araç sonrasında bir çağrıda bulundu.

Demirtaş'ın açıklamaları şöyle;

ARAÇ YAKMALARI DURDURUN

Aylardır bölge gerçekleştirilen araç yakmalarla ilgili ilk defa kesin bir ifade kullanarak bu durumu asla tasvip etmediklerini belirten Demirtaş, araç yakmaların derhal mazeretsiz bir şekilde durdurulması gerektiğini çünkü bu araçların herkesin malı olduğunu ve bunun kimseye yararının olmadığını söyledi.

ÇÖZÜM SÜRECİ İLERLEMELİ

10 günde 17 asker ve polisin terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından bu durumdan çıkmanın tek yolunun konuşmak olduğunu söyleyen Demirtaş, konuşmanın büyük bir erdem olduğunu ve insanların sorunlarını konuşarak çözmesinin onurlu bir davranış olduğunu belirterek, son 3 yıldır ağır aksak da olsa ilerleyen çözüm sürecinin ilerlemesi gerektiğini ifade etti.

ELİNİZİ TETİKTEN ÇEKİN

Karşılıklı olarak silahların bırakılması yönünde PKK'ya üstü örtülü çağrıda bulunan Demirtaş, ''Türkiye için elinizi tetikten çekin, şiddet dursun binbir zahmetle kurulan müzakere masasına dönün dememiz gerekir'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ile görüşecek

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile gelecek hafta bir araya geleceklerini belirterek, "Siyasetçiler bugünlerde konuşmayacaklarsa, birbiriyle diyalog kurmayacaklarsa bir daha mümkünse ilelebet konuşmasınlar" dedi

 // mustafa
korkum şudur ki, büyük güçler devletin kararlılığı karşısında pkk yi tasfiye ederse başımıza yeni dertler açacak....
31 Temmuz 2015 12:33
 // mustafa
ben çözümden yanayim ama dağdakiler kimden görev almışsa bir türlü silah bırakmıyor. dağdaki sosyete pkk biterse ne yapacağını şaştı kaldı.
ovadakileri kullanarak eylem yapıyorlar.
bence sonuc olarak devlet artık sert yüzünü göstererek çözüme devam etmeli....
31 Temmuz 2015 12:30
1
 // 1
Eğer çözüm süreci tekrar ederse benden yana size oy moy helallik falan yok......
31 Temmuz 2015 11:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler