YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan MHP'ye çok ağır sözler
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP'yi hedef alarak "Sizin HDP ile yan yana gelmeniz size şeref kazandırır" dedi.
Demirtaş'tan MHP'ye çok ağır sözler
10 Haziran 2015 / 11:02 Güncelleme: 10 Haziran 2015 / 11:30

Diyarbakır'da 4 kişinin öldüğü saldırıya ilişkin açıklamada bulunan ve ardından koalisyon ile ilgili değerlendirme yapan Demirtaş, MHP'ye sert göndermede bulundu.

BİZ SİLAHLI ÖRGÜT DEĞİLİZ

HDP'nin silahlı terör örgütü olmadığını belirten Demirtaş, "Birileri iç savaş çıkarmak için harekete geçmiş. Kimlerin elinde silah var iyi biliyoruz.  Biz silahlı örgüt filan değiliz, bu saçmalığı bıraksınlar. Her gün cenaze toprağa veriyoruz. Yapamıyorsanız görevi bırakın. Bu ülkeyi yönetecek kadrolar çıkacaktır. Partimizin olgun duruşu olmasaydı, nefes alınamazdı" dedi.

MHP ŞEREF KAZANIR

MHP'nin HDP ile yan yana gelmeyiz açıklamasını değerlendiren Demirtaş, "Birileri biz HDP'yle yan yana gelmeyiz, yan yana durmayız falan diyor. Sizin HDP ile yan yana durmanız size ancak şeref kazandırır. Bizimle yan yana duranlar onurlu, şerefli duruşumuzdan biraz nasiplenmiş olurlar. Kimse HDP'ye saldırmasın" diye konuştu. 

Koalisyon senaryolarına ilişkin konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, koalisyon için topu AK Parti ve CHP'ye atarken, MHP'li Yusuf Halaçoğlu ise "Dünya tersine döner, HDP ile bir araya gelinmez" demişti.

HABER7

 // Menmet atar
Ulan sen kisin sen daha meclise girmedin?!...
10 Haziran 2015 18:10
Asıl Niyet
 // Zeynep
Aşağılık Bölücü . Asıl Niyetini göstermeye başlıyor. MHP ye Seçimden önce HDP ile Kesinlikle Koalisyon kurmayız demediği için Oh Olsun diyesim geliyor ama diyemiyorum. Seçimden sonra bunu söylemenin faydası yok
Ben MHP li Vekillerin yerinde olsam Koalisyon seçeneğini hiç gündeme getirmez Ak Partiye tek başına Hükümeti Kurduracak Kadar Vekilin Erken Seçime kadar.Ak Partiye geçmesini sağlardım. Böylece bu Aşağılığın sesini kısardım. Bu iş sürünceme de kaldıkça durum daha kötü olacak bu görünüyor...
10 Haziran 2015 Çarşamba 14:01
 // Borla hatun
Şeref kazanırmis daha dün girdin meclise dün 4 kişinin kanı döküldü. Bakalım daha neler yapacaksınız....
10 Haziran 2015 13:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler