YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan mektup açıklaması
Demirtaş'tan mektup açıklaması
27 Şubat 2013 16:33
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'a ait mektupların önümüzdeki saatlerde muhataplarına ulaşmış olacağını bildirdi.

BDP Genel Merkezi'nde Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu toplantıları yapıldı. Demirtaş, parti genel merkezinden ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öcalan'ın mektuplarının muhataplarına gönderilip gönderilmediği sorusu üzerine Demirtaş, toplantıda bu konunun da görüşüldüğünü ancak bunun dışında farklı konuların da ele alındığını söyledi. Demirtaş, ''Mektuplar, önümüzdeki saatlerde muhataplarına ulaşmış olacak. Mektuplar gitti'' dedi.

Mektupların kimler tarafından ulaştırılacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Demirtaş, ''Biz, bize yardımcı olacak insanları bulduk, gönderdik'' diye konuştu.

Demirtaş, mektupları ulaştıracak kişilerin milletvekili olup olmadığına ilişkin soruya, ''Teknik bir işten söz ediyoruz. İşin esasını belirleyen bir şey değil'' yanıtı verdi.

İmralı'ya gidecek 3. heyette kimlerin yer alacağına dair konunun toplantıda gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine de Demirtaş, şunları söyledi:

''Hayır, Biz bunun tartışmasını bu saatten sonra yapacak değiliz. Herhangi bir milletvekili grubumuz bu çalışmayı rahatlıkla yürütebilir. Hiç fark etmez. Bu olağan toplantıydı, çok önceden tarihi belirlenmiş bir toplantıydı. Son gelişmelere denk gelmiş olması vesilesiyle uzun uzun bu konular da değerlendirildi. Sadece mektup üzerine alınmış olağanüstü bir toplantı kararı değil. Nevruz'u da konuştuk, 8 Mart'ı da konuştuk, bütün planlamalarımızı konuştuk''

Demirtaş, bir gazetecinin ''Bu mektuba cevaben bir mektup kaleme alındı mı'' sorusunu ''Hayır, onun için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Birkaç gün daha belki üzerinde çalışmamız lazım'' diye yanıtladı.  


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler