YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan ilginç benzetme
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İsrail'e karşı taş atan çocuklarla Türkiye'de polise taş atan çocukları birbirine benzetti. Hükümete yüklendi.
Demirtaş'tan ilginç benzetme
12 Haziran 2010 / 18:39 Güncelleme: 12 Haziran 2010 / 18:58

BDP'li Demirtaş'tan taş atan çocuklar yorumu: Dilini yasaklamışsan, ne yapsınlar?

Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bingöl'ün Genç ilçesi parti binasının açılışında yaptığı konuşmada İsrail'e karşı taş atan Filistinli çocuklarla Türkiye'de polislere taş atan çocukları birbirine benzeterek, Türkiye'nin de devlet terörü uyguladığını ileri sürdü.

Seçim otobüsü üzerinde konuşan Demirtaş, Filistinli çocuklarla, Türkiye'de taş atan çocukları aynı kefeye koyarak, "Filistin'de taş atan çocuklara karşı fosfor bombası kullanan İsrail'in yaptığına 'devlet terörüdür' diyor. Peki, orada olunca devlet terörü. Filistin çocuğu atınca hak hukuk... Kürt çocuğuna niye bu zülüm?

Biz, kimse taş atsın demiyoruz; ama sen bir halkın dilini yasaklamışsan, elini, kolunu bağlayıp seçilmişlerini kelepçeleyip içeri atmışsan, Meclis'e gönderdikleri milletvekilleri ile konuşup tartışmak yerine onlara 2 bin 500 yıl hapis istiyorsan çocuk ne yapacak. Ben sana soruyorum o çocuk ne yapacak? Ne diyor başbakan Filistin'de parkta oturan çocuk, bisikleti ile gezen çocuğa İsrail, devlet terörü uyguluyor. Doğrudur Sayın başbakan, orada onlar uyguluyor, burada da sen uyguluyorsun." şeklinde konuştu. CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler