18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın194,542
 • BIST94.541
 • Dolar4,7355
 • Euro5,5009
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2809
 • İstanbul20 °C
 • Ankara14 °C
 • İzmir21 °C
 • Konya16 °C
 • Adana20 °C
 • Antalya21 °C
 • Diyarbakır18 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri14 °C
 • Kocaeli17 °C
 • Şanlıurfa20 °C
 • Gaziantep18 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan flaş açıklama: Başkanlık sistemi tartışması son bulmuştur.
Selahattin Demirtaş: Kendisini Türkiye'nin tek sahibi görenler yenildi. Bu ötekileştirilenlerin ortak zaferidir. Bu solun ortak zaferidir. Emanet oy verenleri de mahçup etmeyeceğiz.
Demirtaş'tan flaş açıklama: Başkanlık sistemi tartışması son bulmuştur.
07 Haziran 2015 / 23:40 Güncelleme: 08 Haziran 2015 / 08:48

"Öncelikle bu seçim kampanyasının demokratik bir ortamda gerçekleşmediğini ifade etmek istiyorum. Devletin imkanlarına karşı bir iktidar partinin devletin bütün olanaklarının arkasına alarak yğrttüğüğü saldıra karşı bizler Türkiye'yi yoksulları emekçileri olarak barıştan adaletten ve özgürlükten yana olanlar olarak bugün bir zafer elde ettik.

Tüm Türkiye'ye hayırlı olsun diyorum. Demokrasiden barışdan yana olanlar kazanmış, baskıdan yana olanlar kaybetmiştir. Kazananlar özrgür yarınlara sevdalı olanlardır. Bütün ötekileştirilmişlerin ortak zaferidir. Bu zafer Türkiye'de işsizlerin, köylülerin, ezilenlerin ortak zaferidir.

Ülkede demokratik bir anayasa isteyenlerin 12 Eylül anayasına karşı duranların seçim barajını istemeyenlerin, Kürt sorununda barışçıl çözümden yana olanların zaferidir. Bizler seçim boyunca meydanlarda ne söylediysek arkasındayız. Ne söz verdiysek arkasındayız. Artık HDP gerçek bir Türkiye partisidir. HDP Türkiye'dir Türkiye HDP'dir."

Bu seçimde barıştan yana olanlar kazanmıştır. Bu zafer Türklerin Kürtlerin bu ülkede yaşayan bütün kesimlerin zaferidir. Bu zafer Sol'un ortak zaferidir.

Bizler seçim kampanyası boyunca ne söylediysek arkasındayız. Artık HDP gerçek bir Türkiye partisidir. Türkiye HDP'dir HDP Türkiye'dir.

Kim bize hangi gerekçeyle oy vermiş olursa olsun kimseyi mahçup etmeyeceğiz. Emanet oy verenleri mahçup etmeyeceğiz.

Türkiye uçurumun kenarından dönmüştür. Bu saat itibari ile Türkiye'de başkanlık sistemi tartışması son bulmuştur.

Ben HDP’yi oluşturan bütün bileşenlerimize teşekkür ediyorum. bizimle ittifak kuran EMEP, Partizan’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum. bizimle ittifak kurmamalarına rağmen, öze dönüş platformu, TKP ve EHP’ye özel olarak teşekkür ediyoruz.
 
Kampanyada uğradıkları saldırılarda yaşamını yitiren arkadaşlarımız, bütün mücadele hayatımız boyunca parti şehitlerimiz başta olmak üzere, başsağlığı dileklerimizi ifade ediyoruz.
 
Kolu bacağı eli kopan arkadaşlarımız var. Onların hepsine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Özellikle yüreği yaralı, yüreği yanık Türk ve Kürt anneleri, onlar herhalde barışı en çok hak edendi. Onların çok özlediği barışa çok daha fazla yakınlaşmış olduk. Yüreği yanık bütün annelere armağan ediyoruz. Halkın Emek Partisi’nin 1990’da kuruluş yıldönümü. HEP kurulduğu günden bu yana zorlu bir mücadele yürüttük. Tarihin hoş bir tesadüfü diyelim. Yine 7 Haziran’da sizler büyük bir zafer kazandırdınız.
 
Yürüdüğümüz bu zorlu yolun boş olmadığı bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Bizler demokratik çözüm ve barış sürecini yürütürken arkasında dururken, elbette ki İmralı’da devam eden süreci de hep destekledik. Sayın Öcalan, birlikte yaşam sivil çözüm konusunda her zaman destek oldu. ortak vatan vurgusuyla bu çözümün bu barışın temel aktörü oldu. kendisine özel olarak teşekkür ediyoruz. Bu başarının ortaya çıkmasında, kendisinin barış konusundaki kararlı duruşu da son derece belirleyicidir. İnanıyorum ki desteklerini artırarak sürdürecektir. Kalıcı barış konusunda kendisi bugüne kadar oynadığı rolü ve sorumluluğu oynamaya devam edecektir.
 
Devlet bütçesinden hazinesinden karşılanmadı. Gönüllü fedakarlıkla, işçilerimizin, hatta işsizlerimizin bile kuruş kuruş paralarıyla kampanyamız gerçekleşti. Kim ne kadar katkı sunmuşsa onların her birine sonsuz teşekkürümüzü sunuyorum.
 
Özgür basın emekçileri bu kampanyanın mimarlarıdır. Sosyal medya ekibimiz son derece iyi bir çalışma ortaya koydular. Seçim şarkılarımızın tamamı gönüllü şarkıcılar tarafından yapıldı.
Söz vermiştik. AKP ile içeriden dışarıdan koalisyon yapmayacağız demiştik, yapmayacağız.

sonuç
 // fatih
başkanlık sistemi son bulmuşmuş ::)) bir ara da muhtar olamaz diyorlardı hatırlarsan... siz biraz bu sonuçlarla oyalanadurun, millet kendilerini nasıl bir çıkmazın içine soktuğunuzu anlayınca sıranız gelecek. ve bu pek de uzak değil bilesiniz. yeni türkiyeyi hiçbir şer odağı engelleyemeyecek. ...
08 Haziran 2015 Pazartesi 12:32
 // Yılmaz
Hak şerleri hayreyler zannetmeki gayreyler mevla görelim neyler neylefse güzel ehler dua edelim kardeşler...
08 Haziran 2015 11:37
 // fatma
Sizin derdiniz RTE zaten gerisi hikaye...
08 Haziran 2015 00:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler