YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan eylem yapan annelere çirkin iftira
BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gazetecilerin dağa kaçırılan çocuklarla ilgili sorularını yanıtladı.
Demirtaş'tan eylem yapan annelere çirkin iftira
04 Haziran 2014 / 00:07 Güncelleme: 04 Haziran 2014 / 00:16

Demirtaş, "Bizim görüştüğümüz hiçbir aile çocuğumuz kaçırıldı demedi. Asla bu kavramı kullanmadı. "Orada oturan bazı aileler istihbarat tarafından  kendilerine verilen ücret karşılığında o eylemi yapıyorlar. Çocukların da dağa gittiği yok" dedi.

Demirtaş, Diyarbakır'da PKK tarafından kaçırılan çocuklarını isteyen ve eylemlerine devam eden ailelerle ilgili şöyle konuştu: "Evet çocuklarımız kendi isteğiyle gitmiş, ikna edilmişler dedi. Özellikle yaşı küçük olan hasta olan çocuklarla ilgili olarak aileler 'ikna edilip götürüldüler, ikna edilip geri getirilsinler' dediler. Beklentileri budur. Hiçbir aile zorla kaçırmadan sözetmedi.

Basın ısrarla hükümet ısrarla bu kavramı kullanıyor ama kimse kusura bakmasın 30 yıldır onbinlerce kişiyi kaçırarak dağa götürmedi bu örgüt. Bugün  çocukları dağa çıkaran politikanın, başbakanın söylemi olduğunu bir defa herkes kabul etmeli. Berkin Elvan gibi bir çocuğun acılı annesini meydanlarda yuhalatan bir başbakandır bu çocuklara dağın yolunu gösteren. Biz değiliz BDP olarak.  Ben mikrofonların önünde söylüyorum: Hiçbir çocuğa biz dağı tavsiye etmiyoruz. Biz siyaset yapıyoruz. Çocukları da siyasete davet ediyoruz. Eğer mücadele etmek istiyorlarsa biz HDP'ye BDP'ye güç  katmaya davet ediyoruz gençlerimizi.

Dağın yolunu biz göstermiyoruz. Ama gece gündüz gençlere hakaret eden Gezi'de katlettiği gençlerin ailelerine hakarate eden siyasetçilere bize hakaret eden başbakandır. Çocukları öfkelendiren çocuklara dağın yolunu açan. Biz yine de ailelerimizin üzüntülerini paylaştığımızı belirttik. Bizim hedefimiz bütün çocukların, gençlerin kalıcı bir şekilde dağdan inmesidir. Bunun için  uğraşıyoruz, çaba sarf ediyoruz. Ama bu hükemetin bu işi çirkinleştirmemesi lazım. Bakın bazı ailelerin özellikle çocuğu dağa giden ailleri tenzih ediyorum. Orada oturan bazı aileler istihbarat tarafından  kendilerine verilen ücret karşılığında o eylemi yapıyorlar. Çocukların da dağa gittiği yok. Bazı çocuklar uyuşturucu şebekeleri tarafından kaçırılmış.

Bazılarının hiç dağla alakası yok.  Gitmemişler. Bazı aileler aldıkları paralar karşılığında o eylemi yapıyorlar.  Ayrıca bizim belediyemizin hiçbir müdahalesi yok, olmamıştır. Dün hükümet sözcüsü  Diyarbakır belediyemizi ve belediye başkanımızı kınıyor da gece-gündüz sokakta insanlara zulüm yapan TOMA'yla, gazla, copla katleden bir hükümetin sözcüsünün Diyarbakır Belediyesi'ni kınaması için 40 tas suyla yıkanması lazım önce"

selaattın
 // daima hizmet,daima millet
Ulan yediğiniz kaba pisliyorsunuz insaf be daha ne istiyorsunuz bırakın artık bu işleri ülkenin huzurunu kaçırmayın rahatlık batıyor galiba takmışsınız at gözlüklerini gidiyosunuz şu aklınız artık tükürükle çalıştırmayı bırakın garibanların sırtından inin beğenmiyorsanızda defolup gidin nereye gidiyorsanız...geri zekalı yaratıklar...
04 Haziran 2014 Çarşamba 08:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler