YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan Erdoğan'a jet yanıt
Demirtaş'tan Erdoğan'a jet yanıt
14 Nisan 2015 22:26
Erdoğan'ın "ya siz kendinizi ne sanıyorsunuz?" sözlerine Twitter hesabından tepki gösteren Demirtaş ilginç bir cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ağrı'da çıkan çatışmadan dolayı HDP'ye yönelttiği suçlamalara Selahattin Demirtaş'tan yanıt geldi. HDP lideri Twitter hesabından yaptığı açıklamada Erdoğan'ın "ya siz kendinizi ne sanıyorsunuz?" sözlerine "Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı? 7 Haziran'da @RT_Erdogan" diyerek karşılık verdi.

Ağrı olayı hakkında HDP'ye yönelik zehir zemberek açıklamalar yapan Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın iddialarına sert tepki göstermiş "Yahu siz kendinizi ne sanıyorsunuz, siz bu devleti milleti ne sanıyorsunuz?" diye sormuştu. Erdoğan'ın sözlerine Twitter'dan ilginç bir cevap veren Demirtaş 7 Haziran seçimlerine işaret ederek ""Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı? 7 Haziran'da" diyerek Erdoğan'ın Twitter hesabına mantion attı.

Erdoğan ne demişti?

Neymiş efendim, bölücü örgüt mensupları da bu etkinliklere katılma hakkına sahipmiş. Yahu siz kendinizi ne sanıyorsunuz, siz bu devleti milleti ne sanıyorsunuz? Çözüm süreci askeri bir zorunluluğun değil, siyasi bir kararın neticesi olarak başlatılmıştır. Türkiye’nin dün olduğu gibi bugün de terör örgütünü bertaraf etme noktasında herhangi bir eksiği sıkıntısı yoktur. Ancak biz bu yöntemin işe yaramadığı gibi başka sıkıntılara sebep olduğunu gördük. Hiç kimse yanlış değerlendirmesin. Devlet gücünü yitirmedi bunu böyle bilmeniz lazım.

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler