YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan Erdoğan'a destek
Demirtaş'tan Erdoğan'a destek
20 Kasım 2012 15:00
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu. Demirtaş, İsrail'i kınadı, Erdoğan'ın ateşkes çağrısına destek verdi.

Demirtaş, saldırıları sadece İsrail'deki seçime bağlamanın hata olacağını belirtti.

İsrail'in saldırılarını kınadıklarını açıklayan Demirtaş, Başbakan Erdoğan'ın iki taraflı ateşkes çağrısının anlamlı olduğunu kaydetti. Demirtaş, Filistin halkının da çözüm için birlik olması gerektiğini vurgulayarak, ''Hamas ve Fetih hareketleri başta bütün Filistin toplumunun tek vücut olması gerekir. Birlik olmadıkları müddetçe özgür Filistin'i yaratmak mümkün olmayacaktır'' dedi.

Filistin'in haklı özgürlük mücadelesinin yanında olduklarını belirten Demirtaş, hükümetin bu konudaki çabalarını destekleyeceklerini ifade etti.

Demirtaş, Türkiye'nin Hamas'ı desteklemesi nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın ateşkes çağrısının etkili olmadığını öne sürerek, ''Türkiye, Mavi Marmara ile Filistin'de katledilen çocukların hesabını sormalıdır. Ama İsrail Başbakanı Netanyahu dönüp de size, 'Roboski'nin hesabını vermeyen bir Başbakan bize niye bu çağrıyı yapıyor' dese ne cevap vereceksiniz  Siz, içeride güçlendikçe dışarıda güçlü olursunuz. Bu eleştirileri sizi zayıflatmak için değil, güçlendirmek için yapıyoruz'' diye konuştu.  aa

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler