YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan 'Erdoğan' yalanı
Demirtaş, Suruç'ta yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şuana kadar 'Allah rahmet etsin' demiş değil" diyerek yalan söyledi.
Demirtaş'tan 'Erdoğan' yalanı
21 Temmuz 2015 / 21:44 Güncelleme: 21 Temmuz 2015 / 21:46

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki patlamanın gerçekleştiği alanda incelemelerde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, daha sonra alanda yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilemediğini ileri sürdü.

Demirtaş, Cumhurbaşkanı bu katliam gerçekleştiğinde kendisi yurtdışı gezisindeydi. Çokta uzakta değildi Kırbıs'taydı. Halen bu ülkenin cumhurbaşkanı katliamda hayatını kaybeden kişilerin ailelerine başsağlığı dilemiş değil. Çünkü IŞİD üzülsün, IŞİD Türkiye'den korksun istemiyor. IŞİD'i besleyen zihniyet budur işte" dedi.

Saldırıdan kısa bir süre sonra KKTC'de açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Teröre karşı uluslararası bir mücadele verilmesi gerektiğine inanıyoruz. İnsanlığın mutluluğuna kast etmiş bir olaydır. Bu terör eyleminde ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu vahşeti milletim adına kınıyorum." açıklamasında bulunmuştu.

 // Yılmaz
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
22 Temmuz 2015 09:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler