YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan dokunulmazlık kararına ilk tepki!
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, dokunulmazlık kararının iptali için AYM'ye başvuru yapacaklarını açıkladı.
Demirtaş'tan dokunulmazlık kararına ilk tepki!
20 Mayıs 2016 / 22:56 Güncelleme: 21 Mayıs 2016 / 07:50

Mecliste 376 evet oyu ile kabul edilen dokunulmazlık teklifinden sonra HDP lideri Selahattin Demirtaş açıklamalarda bulundu.

İlk turda çoğunluğu 'Hayır' diyen CHP, ikinci turda 'Evet' dedi. Böyle referanduma gerek kalmadan fezlekesi olan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki yasaya onay çıktı.

Oylama sonuçlarına oldukça tepkili olan HDP lideri Selahattin Demirtaş, CHP'ye ateş püskürdü:

CHP MUHALEFET PARTİSİ DEĞİL

İlk turda da CHP'nin oylarıyla yüksek çıktı. Aleni bir CHP desteğiyle oldu. Karar CHP'nin kurumsal desteğiyle alındı. CHP muhalefet partisi olmaktan çıkmıştır.

Gözaltına alınan her arkadaşımız CHP'nin desteğiyle bu uygulamaya maruz kalmış olacak. Meclis'te tek bir muhalefet partisi kaldı, HDP'dir o da.

AYM'YE BAŞVURU YAPACAĞIZ

Demirtaş, "Kararın iptali için AYM'ye başvuru yapacağız. Yapılan darbeye karşı AYM'ye başvurmamız için 52 yürekli vekile ihtiyaç var. Yanımızda olacak cesur yürekli vekiller var mı göreceğiz" dedi.

"KENDİ AYAĞIMIZLA GİTMEYECEĞİZ, YA TUTUKLAMA, YA ZORLA GETİRİLME"

Savcılara seslenen Demirtaş'ın "şimdiden söylüyorum, ona göre hazırlık yapsınlar" sözü dikkat çekti.

Demirtaş şunları söyledi:

Hiçbir arkadaşımız ifade vermek üzere mahkeme ve savcılıkların davetine gönüllü gitmeyecekler.

İfademizi almak isteyenler bizi zorla götürecekler. Şimdiden hakim ve savcılara söylüyorum şimdiden hazırlık yapsınlar. Biz hazırız. Bunlar artık siyasi krizidir. Tıpış tıpış kendi ayağımızla gitmeyeceğiz. Ya tutuklama, ya yakalama, ya da zorla getirilme. 

 // Poyraz
Seçmen olarak bende milletin aslıyım.banada dokunulmasın.milletin aslı olarak bende anayasa mahkemesine şahsi müracaat yaparım.bana dokunuluyorsa vekilede dokunulmalı.dokunulmazlık imtiyazlı vatan hainliğine kadar varmamalı.adalet, er yada geç tecelli eder......
21 Mayıs 2016 12:47
HAİNLER HESAP VERSİN
 // KASTAMONULU
KİM OLURSA HANGİPARTİDEN OLURSA OLSUN HAİNLERE HESAP SORULSUN....
21 Mayıs 2016 Cumartesi 11:14
 // Ismail Kalender
Bunlar senin son cirpinislarin. Salla yürü boyunu görelim. Şimdiye kadar TC adaletini hiçe saydın. AYM ye gitmek aklınami geldi .Kanı bozuk. Şimdi köstebek gibi hendek kaz kendine....
21 Mayıs 2016 05:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler