YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan CHP'ye: Omuz omuza yürüyelim
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na el ele verelim çağrısı yaptı, "Şehitlerimizin emri budur" dedi.
Demirtaş'tan CHP'ye: Omuz omuza yürüyelim
13 Mart 2016 / 11:30 Güncelleme: 13 Mart 2016 / 15:48

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kartal Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gezi Dayanışması" etkinliğine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Gezi olaylarında yaralanan ve hayatını kaybedenlerin ailelerinin oluşturduğu platformun derneğe kavuşuyor olmasından memnuniyet duyduğunu, buna ellerinden gelen desteği vereceklerini söyleyen Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti:

"ŞEHİTLERİMİZİN EMRİ BUDUR"

"Parlamentoda yüreği halk için, halktan yana, ezilenler için, emekten yana, ötekileştirilmişler için atan her kardeşimizin el ele vermesi lazım. CHP'de var biliyorum, partimde var biliyorum. Bugün el ele veremeyeceksek... İttifaktan söz etmiyorum, bir birleşmeden söz etmiyorum, omuz omuza, yan yana yürümekten söz ediyorum. Her yerde bunu yapmanın zamanı geldi, geçiyor. Annelerin talimatı, şehitlerimizin emri budur. Yapacaksak eğer geciktirmeyelim. Bu son derece mümkündür. Bu zor değildir, lüks değildir, tarihi bir zorunluluktur."

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise "Bugün yan yana durma zamanıdır. Faşizme karşı birlikte mücadele etme zamanıdır" dedi.

Yoldaşlar
 // Rasim DUMAN
-Ha eveeet, hatırladım.Hakkaten bizim oraların türkülerini de çok güzel söylüyor.Onu dinledikçe kendimi dağlara vurasım geliyor yav... -Hah, işte ben de onu diyecektim efendim, "omuz omuza verelim" diyor. Ne cevap verelim?! -Yahu ben Avarelim ama sen benden de salaksın! Biz zaten onlarla omuz omuza yürüyoruz ya...! Ne zaman yollarımız ayrıldı ki bu hendek kazan arkadaşlarla?! Sen de bir alemsin...! Git bana bir çay kap ta getir!...
13 Mart 2016 Pazar 14:30
Yoldaşlar
 // Rasim DUMAN
-Avarel müdürüm ne diyorsunuz bu konuda? -hımmm...lahmacun çok güzelmiş, akşam çocuklara da götüreyim. -şey, efendim Selocan'ın yeni pozisyonu ile ilgili sormuştum. -Solucan mı?! Ay ben çok korkarım solucandan! Nerede pozisyon almış, söylesene be adam ?! Yok efendim, solucan değil, Selocan...Selahattin DEMİRTAŞ yani...Bizim medya onu sempatik göstermek için "Selocan" lâkabı takmıştı ya......
13 Mart 2016 Pazar 14:24
Yakışır
 // aRaS
(D) omuz (D) omuza...
13 Mart 2016 13:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler