YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan Bahçeli'ye: "Sanırsınız kendisi Che"
Selahattin Demirtaş, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sözlerini "Sanırsınız kendisi Che" diyerek eleştirdi.
Demirtaş'tan Bahçeli'ye: "Sanırsınız kendisi Che"
03 Şubat 2015 / 14:03 Güncelleme: 03 Şubat 2015 / 14:09

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, milletvekillerine ve partililere seslendi.

Demirtaş, Devlet Bahçeli'nin HDP'ye yönelik "Bu odakların Çipras olmaya değil de çıbanbaşı olmamaya gayret etmeleri hiç olmazsa kendileri adına hayırlı bir gelişme olarak teyit edilecektir" sözlerine tepki gösterdi.

"Sanırsınız kendisi Che"

Demirtaş, Bahçeli'yi tiye alarak "Çipras kim, o kim" diyor. Biz kimseye benzemeyiz. Biz bu toprakların asıl damarlarıyız. Sen kendine bi bak bakalım, sen kime benziyorsun? Sanırsınız kendisi Che." dedi.

Selahattin Demirtaş konuşmasının devamında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi

Demirtaş'ın konuşmasından satır başları;

Öğrenciler kara kara düşünüyor

Yaptıkları değişikliklerle okulu zamanında bitiremeyen öğrenciler binlerce liralık harçlarla karşı karşıya kaldılar. Şimdi binlerce öğrenci nasıl bu harçları ödeyeceklerini kara kara  düşünüyorlar? 866 TL veriyorsun, babasına annesine, çocuğundan yıllık 1000 TL harç istiyorsun, bitiremeyince 5 bin TL’ye kadar cezalı harç ödesin diyorsun. Annesi babası grev yapınca yasaklıyorsun. Öğrenci sokakta protesto edince gazlıyorsun, copluyorsun.

İlkokul çocuğu gibi

Bununla yetinseler iyi, şükrederiz belki. Doymuyorlar ki. Şimdi başkan olacağım diyor. İlkokul birinci sınıftakiler gibi. Olamayacaksın. Asla kabul etmeyeceğiz. Senin rüyalarında, hülyalarında kalacak. Asla olamayacaksın. Bütün ülke onun ama yetmiyor. Başkan olacağım diyor. İlla başkanlığı kabul ettirecek çünkü bırakın ülkede 2 adamı 1,5 adamı bile kabul etmiyor. İlla tek adam olacak ve bunu şimdi seçim propagandasına dönüştürecek. Ne değişecek anlatamıyor. Ne yapmak istedin de birileri sana engel oldu. Bütün devletin olanakları senin emrinde, parlamento senin emrinde. Neyi yapmak istedin de yapamadın. Allah aşkına soruyorum. Neredeyse bütün rektörler sana bağlı. Savcılar hakimler sana bağlı. Medyanın büyük kısmı sana bağlı. Parayla manşet attırıyorsun.

Sen Halifesin diye gazı vermişler 

Halifelik meselesine inanmış gerçekten. Birileri onu inandırmış, sen halifesin diye gazı vermişler o da yürümek istiyor. Halifelik demek istiyor da diyemiyor. Bunun karşılığı da yok yani. Anayasada başkanlık sistemini yaz desen yazamazlar."

17:00
 // ali
suanki yetkileri baskanliktan daha cok sen milleti salakmi sandin maynun gozunu acti insallah baskanlik sistemine gececegiz sizlere ragmen halk arastiriyor okuyor ve szden daha zekiler...
03 Şubat 2015 17:00
ruh ikizleri çakma Che'Ler
 // Ömer
farkınız nedir selahattin? kandil ve imralı'dan dikte edilen emirlerin ve talimatların dışında hür iradenle hareket etmedikçe başkalarını eleştirmeye hakkın yok.h.cemal,a altan,c.çandar,c.dündar'dan farkınız senin kürt onlarında türk olmasıdır.ama ortak bir özelliğiniz var' beyaz kürt ve beyaz türk' oluşunuz.ha sen ha bahçeli....
03 Şubat 2015 Salı 15:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler