YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan alçak tehdit: Öcalan'dan haber alamazsak...
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "İmralı'dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak. Biz bunu önlemeye çalışıyoruz." dedi.
Demirtaş'tan alçak tehdit: Öcalan'dan haber alamazsak...
05 Eylül 2016 / 23:21 Güncelleme: 05 Eylül 2016 / 23:21

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı Cezaevi'nde bulunan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'dan haber alınamadığı iddiasıyla Diyarbakır'da başlatılan açlık grevine ilişkin, "Bu hassas meseleyi çözemezsek, İmralı'dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak. Biz bunu önlemeye çalışıyoruz." dedi.

Demirtaş, partisinin Muş'un Malazgirt ilçe başkanlığı ziyaretinin ardından vatandaşlara yaptığı konuşmada, Malazgirt'te Türk ve Kürt halkının tarihte ilk defa güçlü bir ittifak yaptığını anlattı.

"Alparslan Malazgirt'te kendisine dost ve ittifak arıyordu. Bu topraklarda kendisine kardeşlik, müttefik ve yoldaşlık yapacak birileri vardı. 

Mervana Kürt Beyliği, Silvan'dan binlerce süvarisiyle Alparslan'ın çağrısı üzerine buraya geldi." diyen Demirtaş, "güçlü bir ittifakla Anadolu'nun kapılarının açıldığını" ifade etti. 

Abdullah Öcalan'dan haber alamadıklarını ileri süren Demirtaş, darbe gecesi İmralı'da bir çatışma yaşandığını duyduklarını öne sürdü.

Demirtaş, "Adalet Bakanlığı, bunu istismar ettiğimizi söylüyor. İstismar ediyorsak, bir avukat gönderin durumu öğrensin gelsin ve mesele bitsin. Eğer kötü niyetliysek buyurun kötü niyetimizin önüne geçin. Diyarbakır'da bugün bu konu için bir açlık grevi başladı.

Bu hassas meseleyi çözemezsek, İmralı'dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak. Biz bunu önlemeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Demirtaş, ardından Bulanık ilçesinde bazı ziyaretlerde bulundu.

 

AA

Selo
 // Adıyaman'lı Akın
Sen geçeceksin artık, sana ancak bir avuç insan itaat eder. Bittiniz...
06 Eylül 2016 11:51
 // efe
Terörist başını salsan bile kendisinin dışarı çıkmak isteyeceğini sanmıyorum.Çünkü o bugün kendisine özgürluk isteyip kadledebilecek taşeronlar olduğunu ölürsede kaos için en çok ağlayacak kişiler olduğunu çok iyi bilecek kurnazlıga sahiptir.Öyle olmasa zaten bugünde konumundada olamazdı...
06 Eylül 2016 11:00
......
 // Muhittin
6-8 ekimde de böyle açıklama yaptı, 50 vatandaşımız öldü, milyarlarca maddi kayıp oluştu. cezası verilmedi, o nedenle cezası olmadığı için böyle pervasızca konuşuyor. ...
06 Eylül 2016 Salı 09:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler