YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın tatil yalanı ortaya çıktı
Havuz görüntülerini doğrulayan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'’tan çelişkili savunma geldi. Tatil fotoğraflarının üzerindeki tarih, bombalı katliam nedeniyle havuz sefasını yarıda kesip Suruç’'a gittiğini söyleyen Demirtaş’'ı yalanladı.
Demirtaş'ın tatil yalanı ortaya çıktı
18 Ağustos 2015 / 11:04 Güncelleme: 18 Ağustos 2015 / 17:27

HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, havuz keyfi yaparken çekilen fotoğraflarıyla ilgili ilk kez konuştu. Demirtaş, “Ben kötü bir şey mi yapıyorum? Ailemle, çocuklarımla dinleniyordum” dedi.

Lüks tatil keyfiyle gündeme gelen Demirtaş’ın, Türkiye’yi şaşırtan fotoğraflarla ilgili bu açıklamasını HDP’li milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat açıkladı.

Gazeteci Selin Ongun’a röportaj veren Fırat,  fotoğrafla ilgili olarak “Kendisine, (bir açıklama yapacak mısınız) diye sordum. Demirtaş, (Lüzum yok. Ben kötü bir şey mi yapıyorum? Ailemle, çocuklarımla dinleniyordum Suruç oldu. Çocukları, ailemi hemen Diyarbakır’a bıraktım. Ben Suruç’a gittim.” dediğini aktardı.

Suruç’ta 34 kişinin öldüğü bombalı saldırı 20 Temmuz Cumartesi günü yaşanmıştı. Oysa Demirtaş’ın havuz keyfi yaparken görüntülendiği fotoğrafların üzerinde 24 Temmuz Çarşamba gününe ait tarih bilgisi vardı.

Yani Demirtaş, patlamadan hemen 4 gün sonra havuzda keyif yapmış. Bu durum, Demirtaş’ın “Suruç oldu. Çocukları, ailemi hemen Diyarbakır’a bıraktım. Ben Suruç’a gittim.” ifadesinin de doğru olmadığını ortaya çıkardı.

rs1-403.jpg

STAR

1
 // 1
Bence mecliste olupta bunların kökünü kazımayanla bunun hiç bir farkı yok bu Mecliste olduğu sürece benim için oradaki herkes hain......
18 Ağustos 2015 11:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler