YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın tabela isyanı: "O tabela AKP'nin olsaydı..."
Demirtaş'ın tabela isyanı: "O tabela AKP'nin olsaydı..."
11 Mart 2014 16:00
Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi'nde konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,"Eğer o belediye başkanı, kaymakam, emniyet amiri AKP'nin tabelasını indirmiş olsaydı, bugün nerelere sürgün olurlardı Allah bilir" dedi.

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi'nde konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Fethiye'de HDP’nin tabelasının indirilmesi olayını değerlendirirken, "Eğer o belediye başkanı, kaymakam, emniyet amiri AKP'nin tabelasını indirmiş olsaydı, bugün nerelere sürgün olurlardı Allah bilir" dedi.

Iğdır’dan karayolu ile hareket eden ve Karabulak köyü yakınlarında 500 araçlık konvoyla Doğubayazıt'a gelen Selahattin Demirtaş, BDP binası önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişiye hitap etti. Selahattin Demirtaş, şunları söyledi:

"Bugün topraklarımızda başı dik yürüyoruz bu sizin fedakarlığınız sayesindedir. Önümüzdeki seçim birçok şeyi belli edecek: Kim daha güçlü,kimin projeleri var,kim barıştan yana bunu göreceğiz. Başkan Apo öncülüğünde Ortadoğu’da ayağa kalkmış bir halk gerçeği var. BDP-HDP’nin aydınlattığı yerler bir daha karanlık olmaz. Bir ilçenin kaymakamı, emniyet amiri, belediye başkanı o tabelayı indiriyor. Eğer o belediye başkanı, kaymakam, emniyet amiri AKP’nin tabelasını indirmiş olsaydı, bugün nerelere sürgün olurlardı Allah bilir.

'Bakanların çocuklarını sadece birkaç saat gözaltında tuttular' diye Emniyet'e ne operasyonlar çekti Tayyip Erdoğan. Ben günlerdir Serhat’ta dolaşıyorum her yerde CHP, MHP, AKP’nin bayraklarını görüyorum. Bizim halkımız niye saldırmıyor? Çünkü kafamız özgürlükçü. Dikkat edin Tekirdağ, Urla, Fethiye'de saldırılar olurken başbakan ve muhalefet bu olaylara değinmiyor. Seçime 19 gün kaldı. Sizin alayınızı buradaki sandıklara gömmezsek bizim adımız Barış ve Demokrasi Partisi değil."

 

İHA

17:26
 // FAŞİSTLE KARDEŞ OLUNMAZ
Faşist her yerde faşisttir. Bu ülkenin faşistleri; Kürt, alevi ve Ermenileri hep hedef almışlardır. Burjuva'nın köle faşistleri sizi! Ak Parti'nin hakkını yememek lazım. Ak Parti olmasaydı, kanlı faşizm olurdu....
11 Mart 2014 17:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler