YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın mitinginde bir tek Türk bayrağı yoktu!
Demirtaş'ın mitinginde bir tek Türk bayrağı yoktu!
28 Eylül 2015 14:59
Selahattin Demirtaş’'ın Hamburg mitingini yaptığı salonda 12 ülke bayrağı vardı ama Türk bayrağı yoktu!

Selahattin Demirtaş’'ın Almanya Hamburg’'da yaptığı miting için hazırlanan salonda 12 ülke ve bir terör örgütünün bayrağı vardı. Salonda Türk bayrağı olmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Almanya'da... Kopenhag, Berlin ve Leverkusen'de düzenlenen etkinliklerden sonra Hamburg'a gelen Demirtaş, yapılacak olan miting öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Türkiye'den TRT ve Anadolu Ajansı'nın takip etmesine HDP ve Avrupa'daki PKK'lılar tarafından izin verilmeyen toplantılara Alman basını yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye'den sadece Doğan Grubuna bağlı DHA ve Paralel Yapı'nın haber ajansı CİHAN'ın takip ettiği programda Demirtaş PKK'ya karşı yapılan operasyonların engellenmesi için Almanya hükümetinin ve uluslararası güçlerinin sorumluluk alması gerektiğini belirtti.

ALMANYA'YI 'KÜRT AKINI' İLE TEHDİT ETTİ

Türkiye'de Kürt sorununun barışçıl ve demokratik yöntemlerle çözülmemesi halinde 90'lı yıllarda olduğu gibi yine Türkiye'den Avrupa'ya büyük bir mülteci akınının olabileceğini söyledi.

Türkiye'de "Kürt halkına karşı yürütülen savaşın" sadece bir ülkeyle sınırlı olmadığını belirten Demirtaş Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinden bu sorumluluğunun yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

PKK YANLISI VEKİLLE ÖZEL GÖRÜŞME

Demirtaş, basın toplantısından sonra SPD (Almanya Sosyal Demokrat Parti) Federal Meclisi Milletvekili Niels Annen ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Annen, Türkiye'nin son dönemlerde PKK'ya karşı yürüttüğü operasyonları en sert dille eleştiren Alman politikacılardan biri olarak biliniyor.

SALONDA 12 ÜLKE BAYRAĞI VE 1 PYD FLAMASI VAR AMA TÜRK BAYRAĞI YOK

Demirtaş, bu görüşmenin ardından miting yapacağı DİMA spor merkezine geçti. Spor salonunda Demirtaş'ın konuşacağı platformun arkasında 12 farklı ülkenin bayrağı ve PKK'nın Suriye kolu PYD'nin flaması asıldı. Bayraklar arasında Demirtaş'ın seçimlere gireceği ve bu amaçla Almanya'daki Türk vatandaşlarından oy isteyeceği Türkiye'nin bayrağının olmaması dikkat çekti.

rs3-055.jpg

Sizler ancak...!!!
 // Muhafız
Ey Türk bayrağı düşmanları;bundan sonra sakın Türkiye'nin herhangi bir yerinde Türk bayrağı ilemiting yapmaya kalkmayın;bundan önce 7 Haziran seçimlerinde batıda Türk bayraklarıyla miting yaparak Türkiye düşmanlığını gizlemeye çalıştığını sandın aklı sıra, Türk bayrağını kendi pis emellerinizi örtmek için kullanayım demeyin, bunun bedelini çok ağır ödersiniz;sizin gibi ikiyüzlüler Türkiye'de hiç kimsenin temsilcisi olamaz, sizin gibi ikiyüzlüler Türkiye'de ancak terör örgütünün temsilcisi ol...
28 Eylül 2015 Pazartesi 16:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler