YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın eşi 5 aydır okula uğramıyor
Demirtaş'ın eşi 5 aydır okula uğramıyor
17 Ocak 2016 15:15
300 bin öğretmen atama beklerken, Demirtaş’ın eşi 5 aydır okula dahi uğramadan devletten maaş alıyor.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın öğretmen eşi Başak Demirtaş’ın dönem başından beri okula uğramadığı ortaya çıktı. Türkiye’de yaklaşık 300 bin öğretmen adayı atama beklerken, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Diyarbakır Sur Yeşilli Ortaokulu’nda üç yılı aşkındır görev yapan öğretmen Başak Demirtaş’ın beş ay boyunca rapor alarak okula gitmediği öğrenildi.

Başak Demirtaş’ın, kardeşi Süleyman Akkaya’nın da geçmişte doktorluk yaptığı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden aldığı raporlar sayesinde hiç çalışmadan okula bile uğramadan ‘maaş’ alıyor.

Diyarbakır Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden Başhekim Dr. Nurettin Ay ve Genel Cerrahi Uzmanı Vahhac Alp’ın da aralarında bulunduğu heyetin onayını alan Demirtaş, yeni öğretim yılının başladığı günden bugüne 30 günlük periyotlar halinde rapor yazdırıyor. Sağlık Bakanlığı’nın olayla ilgili araştırma yapacağı öğrenildi.

TELEFONLARA CEVAP VERİLMEDİ!

Akit’in ulaştığı Diyarbakır Sur Yeşilli Ortaokulu yetkilileri ise, telefonları cevapsız bıraktı. Konuyla ilgili bilgi almak için ulaşılan yetkiler, telefonlara cevap vermedi.

BAKANLIK HAREKETE GEÇECEK Mİ?

Her ay düzenli bir şekilde devletten maaşını alan Başak Demirtaş’ın mesleki görevini yerine getirmemesi büyük tepki çekti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli bahanelerle rapor alan Başak Demirtaş hakkında harekete geçip geçmeyeceği anlaşılan uzun süre merak konusu olacak.

 

YENİ AKİT

HİLKAT GARİBELERİ
 // ANGARALI
HİİİİÇ KUSURA BAKMAYIN Bİ YAKINI OLAN HANGİPARTİDEN OLURSA OLSUN BEYTÜL MALDAN GEÇİNİYOR ALLAH cc SORACAK BUNLARIN HESABINI 2 SENEDE EMEKLİ OLMAK MV MAAŞI ALMAK NEYMİŞ GÖRECEKSİNİZ. ...
17 Ocak 2016 Pazar 16:04
ne zaman harekete geçeceksiniz???!!!
 // Muhafız
Ey MEB'LIĞI bu devletten oturduğu yerden bedevadan maaş alıp,tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını gasbeden bu bedavacılara karşı ne zaman harekete geçeceksiniz???!!!yıllarca bu devlete hizmet etmek için kadro bekleyenler varken bu bedavacılara karşı ne zamana kadar tahammül edeceksiniz?!,artık yeter...Bu hem devlet düşmanlığı yapıp,hem devletten bedevadan maaş alanlara ne zaman dur diyeceksiniz???!!!Acaba bu VATAN uğruna ŞEHİT olanlara karşı biraz saygınız varsaböyle bbedavacılara karşı harekete ge...
17 Ocak 2016 Pazar 15:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler