YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın Ermeni lobisiyle bağlantısı belgelendi!
Ermenilerin yalanına çanak tutan HDP’li Demirtaş’ın, diasporayla flörtü belgelendi. Demirtaş, 2 yıl önce ABD'de Ermeni lobisiyle görüşmüş.
Demirtaş'ın Ermeni lobisiyle bağlantısı belgelendi!
21 Nisan 2015 / 09:22 Güncelleme: 21 Nisan 2015 / 09:33

Akşam'da yer alan habere göre, Ermenistan haritası önünde poz veren Demirtaş'la, Ulusal Ermeni Komitesi Başkanı Hamparian’ın arasından su sızmıyor.

hdp.jpg

HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, sözde "soykırım" konusunda tepki toplayan açıklaması, "soykırım" yalanını giderek tırmandıran Ermeni diasporasının ekmeğine adeta yağ sürdü. Diasporanın çatı kuruluşu konumundaki ABD Ulusal Ermeni Komitesi'nin (ANCA) Başkanı Aram Hamparian, HDP lideri Demirtaş’ın açıklamalarını anında değerlendirdi ve Twitter'dan paylaştığı mesajında "Demirtaş, 1915 Ermeni olaylarını hiç tereddüt etmeden soykırım olarak niteledi" ifadesini kullandı.

2013’te ABD'de görüştüler

Papa Francis'in konuşması ve Avrupa Parlamentosu'nun (AP) sözde "soykırım" kararının tartışıldığı bir süreçte, Demirtaş ile Hamparian arasında yaşanan dikkat çekici bu paslaşmanın perde arkasından, 2013 yılının Kasım ayında ABD'de gerçekleşen bir buluşma çıktı. Ermeni Komitesi'ne adeta gol pası veren Selahattin Demirtaş'ın, Aram Hamparian ile "flörtü", iki yıl öncesine dayanıyor. HDP Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Nazmi Gür ile birlikte 2013'te ABD'ye giden Demirtaş, kapalı kapılar ardında Ermeni lobisiyle buluşmuştu.

Ermeni komitesi ağırladı

Diasporanın aşırı ucu Taşnak örgütüyle gerçekleşen görüşme, ABD Ulusal Ermeni Komitesi ANCA'nın Washington Ofisi'nde yapılmış ve ANCA Başkanı Aram Hamparian ile Komite üyelerinden Ani Haroian da bu buluşmaya katılmıştı. Demirtaş ve Gür o toplantının ardından görüşmenin içeriğine ilişkin hiçbir açıklama yapmamış, Ermeni tarafı ise görüşmeye ilişkin, "Türkiye'de Kürt, PKK ve Ermeni halklarının işbirliği konuşuldu" değerlendirmesinde bulunmuştu.

arinc.jpg

Papa'yı haklı bulmuştu

HDP Eşbaşkanı Demirtaş, Papa Francis'in sözlerine Türkiye genelinde yükselen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, "Hükümetin geçmişte yaşanan olaylarla ilgili hakikatleri araştırma konusunda hareket etmesi lazım. Papa bir şey söylüyor, çocukça tepki veriyorlar. İnsan anlamakta zorlanıyor" demişti.

 

AKŞAM

demirtaş zaten kürt değil
 // toros kurt
demirtaş kendi dindaşlarıyla ve ırktaşlarıyla buluşmuş durumda.kim kimden özür diliyor.katliamı yapanlar da demirtaşın ataları özür dileyelim diyenler de onlar.orada kürt ve türk yok.ama kürtler hala uyuyorlar.tuzağın farkında değiller.kürt kardeşlerim topraklarınız ellerinizden çekilip alınıyor.başrollerde ermeni demirtaş var....
21 Nisan 2015 Salı 13:53
soykırım
 // kteoman
Demirtaş hazır oradayken kürtler adına özür dilesin....
21 Nisan 2015 Salı 10:24
demirtaş
 // kteoman
Türk bayrağı önünde fotoğraf çektirmeye korkanlar ermeni bayrağı önünde fotoğraf vermeye mecbur bırakılır. Ne yazık ki bu topraklar onlara kullanılabilecek insanlar yaratıyor....
21 Nisan 2015 Salı 10:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler