YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın çağrısı karşılık bulmadı
HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dün yaptığı eylem çağrısına halktan karşılık gelmedi. Doğu ve Güneydoğu'da birçok ilde hiç eylem olmadı, eylem yapılan illerde de katılım çok düşük seviyede kaldı.
Demirtaş'ın çağrısı karşılık bulmadı
05 Şubat 2016 / 16:15 Güncelleme: 05 Şubat 2016 / 20:01

Başta Diyarbakır Sur ile, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda sona gelindi.

PKK SOKAKTA, HDP SİYASETTE KAYBETTİ

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilçelerde operasyonların sonuna yaklaştıkça, HDP'nin hendek politikası hem siyaset sahnesinde hem de güvenlik güçlerinin karşısında battıkça battı, HDP de PKK da görüp görebileceği en büyük yenilgilerden birini aldı.

DEMİRTAŞ SOKAK ÇAĞRISI YAPTI

Operasyonların bitmek üzere olduğu şu günlerde HDP lideri Demirtaş bir başka yolu denemeyi tercih etti. Daha önce Gezi eylemleri sırasında ortaya çıkan ve bir süre Türkiye'nin birçok bölgesinde yapılan 'tencere tava eylemi' için Demirtaş halkın harekete geçmesi gerektiğini duyurdu.

TAKSİM'DE 10 KİŞİ TOPLANDI

Dün bir açıklama yapan ve akşamları saat 19:00'da tencere tavalarla ses eylemi yapılmasını isteyen Demirtaş'ı Anadolu'dan da İstanbul ve diğer Batı şehirlerinden de dinleyen pek kimse çıkmadı. Taksim'de eylem yapan 10 kişiyi saymazsak..

SELO
 // Nuri AŞKIN
Ulan selo kürt kardeşler sözünü tutup eylem yapmadı, se en iyisi Amerika, Almanya, Rusya vs.ülkelere haber ver oradan sana adam gönderirler adi seloooooooooooooooooo....
05 Şubat 2016 Cuma 22:34
 // mustafa
artık size inanan taban yok, inanan ise provakasyon istemiyor. provakatörler de tırt çıktı.......
05 Şubat 2016 16:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler