YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'ın bir yalanı daha ortaya çıktı
Demirtaş'ın bir yalanı daha ortaya çıktı
28 Ağustos 2015 01:44
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde halka silah doğrultulduğunu ve katliam yapıldığını iddia etti. İçişleri Bakanlığı ise Yüksekova'da sivil can kayıpları olduğuna yönelik çıkan iddiaları yalanladı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından, sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Yüksekova'da halka yönelik katliam yapıldığını ileri sürdü.

Demirtaş, Twitter'dan, "Yüksekova'da gerginlik yok,katliam var. Halka karşı doğrulttuğunuz her silah ters tepecek ve başlattığınız savaşınızın altında kalacaksınız. Medya susarak katliamlara ve savaşa ortak olmaya devam etmekten hiç mi ders çıkarmadı. 90'larda sustunuz da her şey daha mı iyi oldu? Halkın özgürlük arayışını durduracak silahı henüz kimse icat edemedi, denenmiş ve başarı ihtimali sıfır olan yöntemlerden vazgeçin artık" şeklinde skandal ifadeler kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI YALANLADI

İçişleri Bakanlığı, Yüksekova'da sivil can kaybı olduğu yönündeki iddaları bir basın açıklamasıyla yalanladı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

*Bir vatandaşımıza ait 3 katlı eve, güvenlik kuvvetlerimizce atılan roketatarın isabet etmesi sonucu bu evin yandığı, operasyonlar esnasında vatandaşlarımızın da yaralandığına dair yayınlanan haberler tamamen asılsızdır.

* Bahse konu 3 katlı evin bölücü terör örgütü mensuplarınca atılan roketatar sonucu yandığı tespit edilmiştir.

* Operasyonlar sırasında güvenlik kuvvetlerimizce roketatar kullanılmamaktadır.

* Bu yöndeki iddialar tamamen asılsız, yalan ve kara propagandanın bir örneğidir.

* Operasyonlar esnasında herhangi bir sivil can kaybı olmamış ve yaralanma yönünde Hakkari Valiliği’ne ve Yüksekova Kaymakamlığı’na her hangi bir müracaat vaki olmamıştır.

* Kamuoyunun bu tür asılsız iddialara itibar etmemesi önemle rica olunur.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler