YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'a kötü haber! O fezleke gönderildi
Demirtaş'a kötü haber! O fezleke gönderildi
29 Temmuz 2015 11:20
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, genel seçim öncesi "AK Parti'nin 3 bin 500 kişilik hile timi kurduğu" iddiaları üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu tarafından yapılan suç duyurusu üzerine fezleke düzenlendi.

Demirtaş, 17 Mayıs 2015'te "AK Parti'nin 3 bin 500 kişilik hile timi kurduğu", ekibin başında ise Soylu'nun olduğu iddiasında bulundu. Söz konusu iddialar üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Avukatı Uğur Kızılca aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.
Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Demirtaş'ın "kanaat açıklama ve ifade hürriyeti sınırlarını aştığı" hükmüne vardı. Başsavcılık, Demirtaş'ın üzerine atılı suçun yasal unsurlarının oluştuğu gerekçesi ile Anayasanın 83. Maddesine istinaden "dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması"na karar verdi.

Bu kapsamda hazırlanan fezleke, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi. Selahattin Demirtaş, seçimler öncesi, "HDP'nin baraj altında kalması için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun başında bulunduğu 3 bin 500 kişilik bir ekibin, simülasyon ve seçim hilesi çalışması yürüttüğü, Soylu'nun il il dolaşarak bunların hazırlığını yaptığı" iddiasında bulunmuştu.

ORTALIGI YAKIP YIKANLAR KİMİN KÖPEGİ
 // Kara Murat
DEMİRTAŞ DA O KÖPEKLERDEN BİRİMİ O DAMI MAŞA DİYE SORMAYA GEREK YOK MAŞA DEGİLSE MUTLAKA VE MUTLAKA KUKLADIR.....
29 Temmuz 2015 Çarşamba 14:14
 // emre
ne kadar havalandin sen. Kucuk daglari sen yaratmisin gibi hasa. Bi havalar bi havalaR. Simdi yuksekten dusme sirasi.. hemde coookkk yuksekten....
29 Temmuz 2015 13:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler