YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş yine ihanet turuna çıkıyor!
Demirtaş yine ihanet turuna çıkıyor!
23 Nisan 2016 12:10
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,, Güneydoğu’'da tutmayan hendek, barikat ve sözde özerkliği anlatmak için ABD'’ye gidecek.

Dokunulmazlık tartışmaları ve terör örgütü PKK’nın aldığı ağır darbelerden bunalan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ABD yolcusu.

Demirtaş, partisinin ABD’'de düzenlediği konferansa katılacak, burada ABD yönetiminden üst düzey isimlerle görüşecek.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 28 Nisan'’da ABD’'nin Başkenti Washington'’a gidecek. 

KONFERANSA KATILACAK 

ABD Dışişleri Bakanı Jonh Kerry’'nin müşaviri Kristie Kenney ile bir araya geleceği öğrenilen Demirtaş, Beyaz Saray'’ın Avrupa’'dan sorumlu direktörü Charles Kupchan ve yardımcısı Mark Shapiro de HDP Eş Başkanı ile de bir görüşme gerçekleştirecek. Demirtaş, ‘Demokratik Özerklik ve Öz Yönetim: Kürtlerin Deneyimi’ konferansına da katılacak. 

KÜRT HALKI  ‘DOKUNDU’ BİLE

AK Parti’'nin dokunulmazlıklar konusundaki çalışmasına CHP ve MHP'’nin olumlu yanıt vermesinin ardından paniğe kapılan HDP en büyük darbeyi Kürt halkından yedi.

Dokunulmazlıkların kaldırılmaması için kamuoyu oluşturmaya çalışan Demirtaş başarılı olamayınca parti içinde "“Halkı sokağa dökelim”" fikri tartışıldı. Ancak başta Diyarbakır olmak üzere bölgede nabız yoklayan HDP ‘olumsuz’ yanıt aldı.

Gelen yanıtta "‘Halk hendek yüzünde bizden nefret ediyor"” denildi. Demirtaş’ı'n "“Herkes Sur’'a yürüsün"” çağrısı ve kışkırtmaları sonuçsuz kalmıştı. 

1
 // 1
Bölge halkından destek görmedi demek zaman mi değişti eskiden gördümü ki? demekki görmüş ...
o zamandan bu zamana değişen ne ola ki?Bence devletin kösteğidir eksik olan anladiklari dil bu ise eksik etmemek gerek......
23 Nisan 2016 19:16
herif vazifesini yapıyor,
 // aslan
herif vazifesini yapıyor, herşey ayan beyan ortada iken niçin sadece seyrediyoruz da durduramıyoruz bu meclisteki pkk üyesi ermeniyi?...
23 Nisan 2016 Cumartesi 14:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler