YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: Yaşananlar kaygı verici
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Ardahan'da yaşanan olay kaygı verici. Yaşamını yitiren amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.
Demirtaş: Yaşananlar kaygı verici
13 Temmuz 2015 / 13:20 Güncelleme: 13 Temmuz 2015 / 14:26

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Demirtaş, "KCK'nin yaptığı açıklamada tümüyle ateşkesin bittiğinden bahsetmiyorlar. Fakat ateşkes karşılıklı olmalıdır. İhlal eden askeri baraj yol yapımları durması gerektiği, durmazsa misilleme yapacağı diye okuduk biz. Ardahan'da yaşanan olay kaygı verici. Yaşamını yitiren amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum." dedi.

Demirtaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

"SAYIN BÜLENT ARINÇ'A NET ŞEKİLDE İFADE EDİYORUM"

Biz de görüşlerimizi ifade edeceğiz. Haksız tehditler, saldırılar , ithamlar var. bunların önemli kısmı asılsız, temelsiz bilgilere sayalı söylemlerdir.

Ben sayın Bülent Arınç'a net şekilde ifade ediyorum. Biz HDP olarak bütün kararlarımızı şu gördüğünüz binada alırız. Hiç kimse bizim adımıza karar almadı almaz da. Fakat sen kendi partin için bunu söyleyebiliyor musun? Ben iddia ediyorum HDP genel merkezi dışında hiçbir yerde partim adına karar alınamaz. Mesela Saray'da sizin partiniz adına kararlar alınabiliyor mu alınamıyor mu?

ÇÖZÜM SÜRECİ

Süreç var mı yok mu bunun kararını biz almıyoruz. Biz sürecin devam etmesinden yanayız. KCK'nin yaptığı açıklamadan tümüyle ateşkesin bittiğinden bahsetmiyorlar. Fakat ateşkes karşılıklı olmalıdır. İhlal eden askeri baraj yol yapımları durması gerektiği, durmazsa misilleme yapacağı diye okuduk biz. Ardahan'da yaşanan olay kaygı verici. Yaşamını yitiren amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum.
Yayın medyanın yazdığı gibi olayın gelişmediğini biliyoruz. Raporlara bakacağız. Partililerimiz ailelerle görüşmediler.

RTÜK ÜYE SEÇİMİ

Meclis Başkanı kendi görüşünü inkar eden yaklaşım ortaya koydu. Sonucu bizim de olsa MHP'nin de olsa kabul edecektir. Biz daha önce partimizde üst düzey görevler yapmış, sayın Filiz Koçali'yi, RTÜK üyeliğine aday göstermyi düşünüyoruz.

 // umut turk.
Ulan bi adam siyasetçi olursa senin kadar ucuz siyaset yaparmış, senin ipini kandil tutuyor, onlar ne derse o, cenabı alllaha havale ediyorum seni ve terörist grubunu. Acizik erkek olun...
13 Temmuz 2015 19:30
 // baybars
Gülümse hadi biraz gülümse kürtler hiç bir zaman ne bu zenginliği ne bu saadeti görmedi bu işler buraya kadar geldiğine göre artık başkası için deyil kürler için siyaset yapın dilerim bu kutsal gecenin hatırına silah bırakır türkiye ve kürler için siyaset yaparsınız israil ve amerikanın çıkarına yıkmayın bu saltanatı...
13 Temmuz 2015 18:42
 // mustafa
askeri amaçli barajı ilk defa duyuyorum....
13 Temmuz 2015 17:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler