YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş ve Yüksekdağ bakın kimlerle görüşmüş!
HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın sırasıyla İran, ABD, İngiltere ve AB ülkelerinin büyükelçileri ile görüşmesi siyasetçi ve hukukçuların tepkisine neden oldu.
Demirtaş ve Yüksekdağ bakın kimlerle görüşmüş!
01 Ağustos 2015 / 13:00 Güncelleme: 01 Ağustos 2015 / 16:39

Terör örgütü PKK’nın eylemlerini kınamak yerine, araç yakılmasına tepki gösteren anlayışı benimseyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın ABD, İngiltere, AB ve İran Büyükelçileriyle sır bir görüşmeler gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Görüşmenin HDP’liler hakkında açılan soruşturmalardan sonra gerçekleşmesi soru işaretlerine neden olurken, siyasiler ve hukukçular, “AK Parti’nin çözüm önerilerine yaklaşmayanlar, ülkemizi ilgilendiren, bizlerin çözmesi gereken konuları, ABD, Avrupa’yla, Haşhaşilerle görüşmüşlerdir. Büyükelçilerle görüşeceğine hesap vermesi gerekir” dediler.

İÇTEN: YABANCILARLA GÖRÜŞECEĞİNE TÜRKİYE’YE HESAP VERMESİ GEREKİR

24. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, HDP’yi derin güçlerin beslediğini belirterek, “HDP yetkilileri, başından beri hep yabancılarla görüşüyor. Çözüm süreci döneminde, 17 Aralık ve 6-8 Ekim olayları döneminden önce de Demirtaş, Amerika’ya gitmiştir.

AK Parti’nin çözüm önerilerine yaklaşmayanlar, ülkemizi ilgilendiren, bizlerin çözmesi gereken konuları, ABD, Avrupa’yla, Haşhaşilerle görüşmüşlerdir. Ne görüşüyorlar bilmiyoruz; ama her görüşmeden sonra ülkemizde ciddi olumsuz olaylar meydana geliyor. Güçlerini çok derin güçlerden alıyorlar. Bu tür görüşmelerin yeri her zaman Türkiye’dir yani meclistir” ifadelerini kullandı.

HDP, PKK ELİNDEKİ SİLAHI ‘BIRAKSIN’ DİYEMEDİ

Her fırsatta barıştan bahseden ancak bir türlü terör eylemlerini kınamayan HDP’nin çözüm sürecini bozduğunu söyleyen İçten, “Keşke HDP de Demirtaş da terörü hep bir ağızdan kınasaydı. “Desteklemiyoruz, Ey PKK bırak elindeki silahını” demek yerine tam aksine eylemlerde bulundular. Demirtaş’ın 6-8 Ekim Olaylarıyla ilgili hâlâ bir hesap vermemiştir.

6-8 Ekim Olayları öncesi nefret suçu işleyen Demirtaş, halkı kin ve nefrete sürüklemiştir. Devlete karşı başkaldırıya çağrıda bulunmuştur. Demirtaş, bir partinin genel başkanıdır diye, bir milletvekilidir diye dokunmamak olmaz. Büyükelçilerle görüşeceğine gelip bu olayların hesabını vermesi gerekiyor” dedi.

NASIL DURDURABİLİRİZ ARAYIŞI

Konya Barosu Eski Başkanı Avukat Hasip Şenalp, PKK’ya vurulan büyük darbe ve kamuoyunda oluşan sert tepkinin HDP’yi yeni arayışa ittiğine dikkat çekti.

Şenalp, “HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın İran, İngiltere ve ABD gibi bazı ülkelerin büyükelçileriyle gizli görüşme yapmalarının sebebi TSK’nın PKK’ya vurduğu ağır darbedir. PKK çok zor bir duruma düştüğünü gördüler ve bunu nasıl durdurabilirizin arayışına girdiler. Çünkü kendileri sırtını PKK’ya dayayarak Doğu ve Güneydoğu da tehdit ve şantajla oy topladılar. Bir diğer sebep de haklarında açılan soruşturmalardır. Biliyorsunuz, HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması ve yargılanmaları için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bir tahkikat başlattı. Bu anlamda da bir darbe almamak için bu tür görüşmeler yapıyorlar” dedi.

KCK KAMPLARI VURULURSA DAHA DA KÖŞEYE SIKIŞACAKLAR

“Halka gidemiyorlar, çünkü son yapılan kamuoyu araştırmalarında halkın barışın sağlanması için kendilerine verdiği desteği geri çektiği görülüyor” diyen Şenalp, “Halkın artık kendilerine itibar etmeyeceğini bildikleri için de yabancı ülkelerle yaptıkları bu tür gizli görüşmelerle kendilerini ayakta tutmaya çalışıyorlar. Başkale, Lice ve Hakkâri kırsalındaki KCK kampları da vurulursa daha da köşeye sıkışacaklardır” şeklinde konuştu.

 

YENİ AKİT

DESTEKÇİLERİ
 // MUSTAFA
DESTEKÇİLERİNDEN AKIL ALMAK İÇİN KOŞTULAR. LAN BURA TÜRKİYE . ESKİ TÜRKİYE DEĞİL.1980-1990 LARDAKİ TÜRKİYE SANIYOR LAR . O ÜLKELERDE SİZDEN GERİDE KALMAZ ADİLİK TE ...
01 Ağustos 2015 Cumartesi 19:08
 // mustafa
hesabı patron verir, işçi vermez.
bu yüzden günlerdir hesap vermiyorlar.

galiba panik halindeler. olaylar ummadıkları şekilde gelişince, patronun ne talimat vereceğini öğrenmek istemiş olabilirler....
01 Ağustos 2015 18:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler