YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş Türkiye'yi Fransa'ya şikayet etti
Demirtaş Türkiye'yi Fransa'ya şikayet etti
29 Ocak 2016 07:13
PKK'lı teröristlerin büyük darbe almasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'yi şikayet turuna çıktı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Fransa Ulusal Meclisi'nde düzenlenen konferansa katıldı.

Türkiye'de hendek kazıp askerimize, polisimize haince pusu kuran teröristlere övgüler yağdıran Demirtaş, Avrupa'da barış güvercini maskesini taktı. Demirtaş'ın bu taktiği iki yüzlülüğünü bir kez daha gösterdi.

FRANSA'DAN DESTEK İSTEDİ

Türkiye'de yaşanan çatışmalara Fransa'nın kayıtsız kalmaması gerektiğini söyleyen Demirtaş, "Türkiye'de çatışmaların durması, yeniden karşılıklı ateşkesle barış masasına dönülmesi konusunda herkesin ısrarcı olması lazım. Fransa hükümeti dahil olmak üzere" diye konuştu.

Bölgedeki barışın Türkiye'ye de bağlı olduğunu belirten Demirtaş, "Çünkü Suriye barışının yolu aynı zamanda Türkiye'nin iç barışından geçiyor. Bu konuya atıf yapmayan, duyarsız kalan hiçbir siyaset Türkiye'de kalıcı barışı savunamaz" ifadelerini kullandı.

Demirtaş Avrupa Birliği'ne üye ülkelerin hükümetleri ve AB kurumlarına çağrıda bulunarak "Artık AB'nin etkili hükümetlerinden ve etkili bütün kurumlarından ayakları yere basan bir karar üretmelerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

1
 // 1
Şu adam Tr ye döndüğünde açık dosyaları bunun ismiyle kapatın artık gereken yapılacaktı hani gücünüzü gösterin. .....
29 Ocak 2016 11:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler