YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş Sur'a asılan Türk bayrağından rahatsız oldu
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Sur'a asılan Türk bayrağı hakkında "Bayrak asmak zafer değildir" dedi.
Demirtaş Sur'a asılan Türk bayrağından rahatsız oldu
02 Şubat 2016 / 23:50 Güncelleme: 03 Şubat 2016 / 08:21

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Sur'un Mardinkapı kesiminde kontrolü sağlayan güvenlik güçleri, surlara dev Türk bayrağı astı.

SURLARA TÜRK BAYRAĞI ASILMASI RAHATSIZ ETTİ

Bu görüntü HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı rahatsız etti. Diyarbakır surlarına Türk Bayrağı asmanın bir zafer olmadığını vurgulayan Demirtaş,  bunun bir yenilgi psikolojisi olduğunu söyledi. Demirtaş, şunları söyledi:

"SUR'DA DA CİZRE'DE DE BİR BAŞARI YOK"

"Halkın önemli bir kesimi, saldırı altında olanların tamamına yakını dimdik ayaktadır. Hükümetin savaş politikası çökmüştür. Sur'da da Cizre'de de bir başarı yok, kaybedilen bir sürü can var, çökmüş bir AKP politikası var. 

Tam bir hezimet var, bunu saklamaya çalışıyorlar. Büyük bir kampanya ile sanki devasa bir savaş kazanılmış edası ile halkı kandırmaya çalışıyorlar. 

Bu çatışmalar ve sokağa çıkma yasakları başladığı günden bu güne durum hükümet ve güvenlik açısından çok kötü bir noktaya gelmiştir. Savaş ve çatışma yaygınlaşmıştır. 

Öyle ‘çatışma bitti, bu terörü temizledik, inşaata başladık' bütün bunların hepsi yalan. Başbakan yalan söylüyor. Sahadaki durum öyle değil. Tam bir çökmüş AKP siyaseti var orada. Bir zafer yok ortada.

"DİYARBAKIR SURLARINA TÜRK BAYRAĞI ASMAK MIDIR ZAFER"

Zafer dediğiniz kendi ilçene asker polis sokabilmek midir, yarını var bunun yarın ne olacak? Hani zafer, milyonlarca insanı artık duygu düzeyinde kopardın. Çürümüş cenazeler, işkence gören binlerce insan, bunların yarattığı kopuşu hesaplamıyorlar. 

Nedir zafer, Diyarbakır surlarına Türk Bayrağı asmak mıdır, duvarlara ‘Türk'ün gücünü tanıyacaksın' yazmak mıdır? Buysa sizin zaferiniz yanılıyorsunuz, bunların hepsi yenilgi psikolojisidir. Siz göz göre göre bir halkı düşman ilan ettiniz"

cekti.jpg

tezatlık
 // mehmet asil
madem devlet kaybetti Sizinkiler ney için açlık grevi yapıyorlar :)...
03 Şubat 2016 16:45
 // Fcbahce
Devlet bunu hala neden konuşturuyor ki...
03 Şubat 2016 12:29
Yalan makinası Selo
 // Boğaçhan
Şöyle insafla ve tarafsız olarak herifin dediklerini okudum da, herifin söylediği cümlelerden tek bir tanesi bile doğru değil! Hiç olmazsa arada 1-2 doğru söyleseydi. Alayı yalan. Birileri bu yalan makinalarını sustursun Allah aşkına!...
03 Şubat 2016 Çarşamba 11:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler