YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş seviciler itiraf kuyruğunda: "Aldattın bizi Demirtaş!"
Bir zamanlar Selahattin Demirtaş'a methiyeler süzen yazarlar, Demirtaş'ın 'Kürdistan' açıklamaları sonrası 180 derece döndü. Ahmet Hakan, Ertuğrul Özkök, Aslı Aydıntaşbaş, Ezgi Başaran, Ahmet Turan Alkan gibi isimler 'kandırıldık' dedi.
Demirtaş seviciler itiraf kuyruğunda: "Aldattın bizi Demirtaş!"
29 Aralık 2015 / 16:25 Güncelleme: 29 Aralık 2015 / 16:32

Türkiye geride kalan 6 ayda 2 kritik seçim yaşadı. 7 Haziran seçimleri öncesi özellikle paralel ve merkez medya, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yelkenlerine rüzgar olmuştu.

Hürriye Yazarı Ahmet Hakan Coşkun, CNNTürk'teki "Tarafsız Bölge" programına Demirtaş'ı çıkarıp saz çaldırmıştı. HDP, 7 Haziran seçimlerinde beklentilerin de üzerinde bir oy aldı, barajı aştı. HDP kafadan "AKP ile hükümet kurmam" dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli hep "hayır" dedi.

CHP ile istikşafi görüşmelerden sonuç çıkmadı. Hükümet bir türlü kurulamayınca ufukta bir kez daha sandık göründü. Türkiye bir kez daha sandığa giderken PKK, en iyi bildiği işe, cinayetlerine başladı.

Ceylanpınar'da 2 polisi uykularında katledince, sözün yerini silah aldı. Öteden beri terör örgütü ile arasına mesafe koyması gerektiği şeklinde uyarılan, Türkiye partisi olacağı şeklindeki sözünü tutması hatırlatılan Demirtaş, pusulayı Kandil'e çevirdi.

ABD, Erbil, Moskova üçgeninde gidip gelişleri pusulasını tamamen Kandil'e sabitledi. Son olarak hafta sonu Diyarbakır'daki Demokratik Toplum Kongresi'ndeki(DTK) "Kürtlerin yeni yüzyılda bağımsız devletleri de olacaktır, fedarasyonları da, kantonları da, öz yönetimleri de olacaktır" dedi.

İşte bu sözlerin ardından medyada bir zamanlar Demirtaş'a methiyeler düzen Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan Coşkun, Aslı Aydıntaşbaş ve Ezgi Başaran gibi isimler "Meğer maskeymiş, aldattın bizi" cümlesini köşelerine taşıdılar.

İşte o yazılar...

Ahmet Hakan: Sadece bir maskeymiş

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan HDP'nin son dönemlerde iç yüzünün ortaya çıkmasıyla ilgili köşe yazısından Demirtaş'a veryansın etti. Ahmet Hakan, "Yanılttın bizi, Türkiyeli yüz sadece bir maskeymiş. Meğer ne kadar da safmışız" diye yazdı.

Aslında Ahmet Hakan'ın pişmanlığı DTK kongresinden önce başlamıştı. Ahmet Hakan, yaklaşık 5 ay önce köşesinde "Selahattin Demirtaş'a kısa ve açık bir mektup" başlıklı bir yazı kaleme almış ve Demirtaş'a yol gösterip, tavsiyelerde bulunmuştu.

Ertuğrul Özkök: İhanete uğradık

Yine Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök: Demirtaş'a seslenerek "Bizi hayal kırıklığına uğrattın” dedi ve “Sana ‘Hain’ demiyoruz... Ama bil ki ihanete uğradık...” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Yazarı Özkök, bu hafta sonu kaleme aldığı yazısında Demirtaş'a sert sözlerle yüklenmiş, hayal kırıklığını, Sana ‘Hain’ demiyoruz... Ama ihanete uğradık... sözleriyle dile getirmişti.

Aslı Aydıntaşbaş: Rafa kalktı

HDP ve DBP'nin "Biz artık Kürt sokağına döndük" dediğini söyleyen Aslı Aydıntaşbaş, "HDP'yi ilk defa Kürt milliyetçisi bir üslupta duyduk, başka bir cevap da olamazdı. Türkiye partisi vizyonunun rafa kalktığını söyleyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Ezgi Başaran: Türkiye'yi bu kavramlara alıştıramazsınız

Radikal yazarı Ezgi Başaran ise köşesinde " Kürt hareketinin özyönetim hastalığı" yazısında Demirtaş'ın "Kürtlerin bağımsız devleti de olacak" açıklamasına tepki göstererk, bu yöntemlerle, bu atmosferde Türkiye'yi bu kavramlara ne alıştırabilir ne de barıştırabilirsiniz dedi

A. Turan Alkan: Güle Güle Demirtaş!

Zaman yazarı A. Turan Alkan da köşesinde "Güle güle Demirtaş" başlıklı yazısında " Selahattin Demirtaş önceki gün aydınlattı; o, Türkiye'nin siyasi hayatında ve politik sisteminde zirvelere kadar gidebilecek bir aktör olmayı seçmedi" dedi.

oldu bir hata ama....
 // mustafa
Çocuk musunuz da kandırılıyorsunuz?...
29 Aralık 2015 Salı 20:10
 // Rasim DUMAN
Mamaafih ve mateessuf, fkri insicam ve salabeti ile, kalbi ve akli feraseti, o derece "mustakim" degilmis. Sahte hocanin pesine takildi gitti. Digerlerinin samimiyetlerine hic inanmiyorum, ama su son yasanan hadiselerin Ahmet Turan ALKAN'i bize yeniden kazandiracagina dair umidimi muhafaza ediyorum. Huseyin GULERCE gibi, onu da bagrimiza basariz insallah....
29 Aralık 2015 17:34
 // Rasim DUMAN
Hepsi bir tarafa da, Ahmet Turan ALKAN'in bu derece "savrulmus" olmasina hala inanamiyor ve cok uzuluyorum. 20 Kusur sene suren ZAMAN aboneligimde, ilk once onun yazilarini okurdum. Turkce'ye hakimiyetine ve latif-nukteli tasarrufuna hayrandim. Bu mevzuda kendisinden cok sey ogrendigimi teslim ve itiraf etmeyi, "haksinaslik" olarak telakki ediyorum. Ben onun sadece "okur"u degil, ayni zamanda sadik bir "kaari"si idim....
29 Aralık 2015 17:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler